02 Ocak 2019, 15:04 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

ilçemde öyle kıymetli yerler var ki..

ilçemde öyle kıymetli yerler var ki..

Nice belediye teşkilatları vardır ki, idarelerindeki ilçeye ne hizmetler getirmişler...Nice belediye teşkilatları vardır ki, idarelerindeki ilçeye ne hizmetler getirmişler,  ne kalkınmalar, gelişmeler yapmışlar; Türkiye’mdeki il veya ilçelerin kalkınmalarını takip eden araştırmacılar bunu görmüşler ve bildirmişlerdir.


Şereflikoçhisar’ım da öyle semtleri, doğal kaynakları, becerikli usta insanları var ki, bunları gün yüzüne çıkaracak maddi-manevi destekçilere ihtiyaç vardır. Tarım ambarı ovasına un fabrikası ve un mamülleri fabrikası, çimentoya kireç ocakları, karo yapmaya uygun yarı mermer ocakları, her türlü tuz ve tuz mamülleri üretmeye tam ham madde tuzgölü ve tuzgölü kıyılarında mesire yerleri, dinlenme bahçeleri ve akşamları  güneşin batışında seyirlik, İstanbul gurublarını aratmayan gurubu, Tuz Gölü’nün  yazın sıcak kum ve tuzlu çamur havuzları.. ve kıyısının bazı kısımlarına kıyıya  paralel yeşil kıyı koruları..ilçe içerisinde ve dış mahallelerinde bulunan yerlere çok büyük (en az 50-100 dekarlık) park ve bahçeleri ve millet bahçleri, kenarlarına da iskan yerleri, sosyal tesisler, ilçeye gösteriş ve rahatlık kazandıracak ÇEVRE YOLLARI, deniz kumunu aratmayan CAM yapımı için billur kumlar (Sipahiler köyü ve civarında) vs.gibi  daha birçok HİZMET GETİRECEK PROJELERE İHTİYAÇ VARDIR. TÜRKİYE’DE BELEDİYECİLİK NASIL GELİŞİR, YENİ DÖNEMLER NASIL YARATILIR: EN BELİRLİ ÖRNEK TÜRKİYEMİZDEKİ KALKINAN DİĞER BELEDİYELERDİR. (Bursa-Yıldırım ilçesinin toplumsal hareketleriyle halkına sunduğu gelişme proje ve eylemleri gibi.)

Yaradan kutsal kitabında: (Yusuf 105.ayet)..Kaldı ki, göklerde ve yerde nice ayetler, işaretler var ki insanlar  üzerlerinde düşünmeden her gün sırtlarını çevirerek yanlarından geçip giderler.

Yaradan bu ayetle de (diğerlerinde de olduğu gibi) bizlere noksanımızın olduğunu ve bihaber yaşantımızı söylerken akıllı olmamızı ve yanımızdaki değerleri görmemizi bildirmektedir.

İlçemizde yatırımları  yapacakların ilçemizin  kaynaklarını değerlendirmelidirler, bu hepimizin düşüncesinde olduğu fakat teşebbüs edip de yapamadığımız akim olgulardır diyorum. Bir başarı o olguya başlamakla yarısı kazanılmış olur, birlik gerekmektedir. Ciddi ve tarafsız bir atılımla kooperatifleşilirse bu temin edilir kanaatindeyim. Kurulacak tesisin, yapılacak hizmetin maddi yönü bu şekilde aşılabilir, aynı zamanda idari destek de gelebilir, yeter ki samimiyet olsun.

Tüm temsilciler, amirler, sivil toplum kuruluşları başkanları bunda hem fikirler mi o önemlidir. Gerçekten ihtiyaçları gün yüzüne çıkarmaya yetkililer azimli mi? Görmemiz lazımdır, kanaatiyle acizane durumu arzederim.          3 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2988 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Serkan YILMAZ
Kaleminize sağlık..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri