02 Ocak 2019, 15:02 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Tezat teşkil ediyor!

Tezat teşkil ediyor!

Hatırlanacağı üzere yakın zaman önce, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla...   Hatırlanacağı üzere yakın zaman önce, çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla alışverişlerde poşetlerin parayla satılmasına yönelik bir kanun çıkartılmıştı.


   Bu düzenlemeye göre ne olacak? Diyelim ki bir yurdum insanı bulunduğu şehirde bir market alışverişi yaptığında ve aldığı ürünlerde mesela 3 poşete sığdığında, tanesi 25 kuruştan 3 poşet içinde ayrıca 75 kuruş para ödeyecek.

   Türkiye’mizin o kadar sorunu ve insanlarımızın türlü türlü sıkıntısı varken bu ortamda böyle bir düzenleme çok gerekli midir değil midir ve uygulamada buna tüm satıcılar tarafından riayet edilir mi edilmez mi bunlar ayrı bir tartışma konusu ama; düzenlemenin çokta gerekli olmadığı az-çok görülmüş olacak ki, yine yakın zaman öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanının, ekmek-unlu mamüller-manav ürünleri gibi bazı poşet gruplarının ücretlendirmeye tabi olmayacağına dair açıklamasını gördük ve tanık olduk!

   Ve yine hatırlanacağı üzere, AKP iktidarında zaman zaman alkollü içkilere yönelik eleştirileri gördük ve duyduk.

   Gerekçe ne peki? Alkollü içkiler insan sağlığına zararlı ve günah.

   Peki, lafı evelemeden gevelemeden çok basit bir soruyla, AKP iktidarı zamanında şuana kadar üst kademede yetkili bir isim tarafından, “Alkollü içkilerden alınan vergileri sıfırlıyoruz. Kesinlikle alkollü içkilerin satışından bir kuruş dahi vergi almıyoruz. Çünkü insan sağlığına zararlı ve günah olan bir ürünün satışından alınan vergilerle biz memurlara maaş ödemeyiz ve birtakım hizmetleri gerçekleştirmeyiz” şeklinde açık-net ve kesin bir açıklama yapıldığı ve bu doğrultuda bir girişimde bulunulduğu görülmüş müdür?!

      3 Ocak 2019Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2872 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri