26 Aralık 2018, 14:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sulama Birliği, üyelerini bilgilendirme toplantısı yaptı

Sulama Birliği, üyelerini bilgilendirme toplantısı yaptı

Sulama Birliği, üyelerini bilgilendirme toplantısı yaptı...


Sulama Birliği, üyelerini bilgilendirme toplantısı yaptı.

İlçemiz Sulama Birliği tarafından Üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Sulama Ovası Birliği Başkanı Atilla Tekbudak, Kahramankazan Akıncı Ovası Sulama Birlik Başkanı Dilek Uluğ, Mühendis Emre Erdoğan ve Sulama Birliği Üyeleri katıldı.

1 Haziran 2018 tarihinden itibaren göreve başladıktan sonra kendilerine büyük sorumluluk düştüğünü belirten Başkan Atilla Tekbudak, her şeyin kanuna uygun olarak yapılması gerektiğini vurguladı.

Üyelerin ilk olarak, Birliğe giderek üye olunarak kimlik kartlarının alınması gerektiğini, kimlik kartıyla birlikte sözleşme yapılacağını, sözleşmenin ardından 15 Mart’a kadar da “ne kadar dekara, ne ekileceğine” dair bir beyannamenin verilmesi gerektiğini özellikle söyleyen Atilla Tekbudak; “beyannamelerin mutlaka verilmesi gerekiyor. Çünkü ben, verilen beyannamelerle DSİ’den su telap edeceğim. Eksik su talebinde bulunduğumuz zaman olmaz.”dedi.

Kimlerin üye olacağını da belirten Tekbudak; “Bilfiil sulama yapacak kişiler üye olacak ve sözleşme yapacak” şeklinde konuştu.

“Hisseli araziler için ise; 5 kişinin hissesi bulunan bir araziye, bir kişinin ekip diğerleri ekmiyorsa, o bir kişinin diğer 4 kişi için mutlaka muafakiyet vermesi gerekiyor” diyen Tekbudak; beyanname verilmediği zaman %20 gecikme cezası olacağını, üyelerin sulama paralarını erken ödemesi gerektiğini, erken ödemeyenlerin daha sonra faiz ödeyeceğini ifade ederek, 2019 yılında Sulama parasında zam olmadığını söyledi.

Ayrıca 2019 yılında şebeke dışına sulama verilmeyeceğini belirten Atilla Tekbudak; 1410 hektar sulama alanının bulunduğunu, yapılan aparatların söküleceğini, tahliyelerin sorun yarattığı için iptal edileceğini, vanaların kırılmaması gerektiğini söyleyerek tek tek açıkladı.

Sulama paralarının da bankaya ya da Birliğin muhasebesine dekont karşılığında yatırılması gerektiğini, çek ve senedin artık olmadığını ifade eden Atilla Tekbudak, birliğe tüm üyelerin gidebileceğini, birliğe sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Son olarak 2016 – 2017 yılının borçlarını ödemeyen Üyeleri defalarca uyardıklarını söyleyen Tekbudak, defalarca uyarılara rağmen borcunu ödemeyen üyelerin de icraya verileceğini belirtti.
Düzenlenen toplantı, Üyelerin sorularının cevaplandırılmasından sonra sona erdi.


    27 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1168 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu