19 Aralık 2018, 14:45 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İlgili Kurumlar beni dinlemiyor

İlgili Kurumlar beni dinlemiyor

İlgili Kurumlar beni dinlemiyor...
Şeyhli Mahallesi Muhtarı Recep Tayyip Erdoğan’a dilekçe gönderdi:
İLGİLİ KURUMLAR BENİ DİNLEMİYOR

Şeyhli Mahalle Muhtarı Osman Demirez, mahallesinin sıkıntılarını yazdığı mektupla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti.

Mahallesinin sıkıntılarını yerinde dile getirmek için gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü ile Şeyhli Mahallesine giderek, mahallenin sıkıntılarını tek tek söyleyen Muhtar Demirez, söz konusu sıkıntıları yazılan bir mektupla da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiğini söyledi.

Köy konağı, Mahalleye ulaşım ve mahalle içi yolların bakımı, kanalizasyon yapımı ve içme suyu hizmeti eksikliklerini belirttiği ve “Sayın Cumhurbaşkanlığı Makamına” başlıklı mektup da şunlar dile getirildi;

“Sayın Cumhurbaşkanım, Ankara İlimize bağlı Şeyhli Mahallesi muhtarıyım. Sizlerin bizlere vermiş olduğu görev gereği mahalle halkının hemen hemen her türlü ihtiyaçlarını ve hizmetlerini yerine getirmek ile görevlendirilmiş ve bunun sorumluluğu içerisinde muhtarlık görevime devam etmeye çalışmaktayım.

Ancak yapılacak hizmetleri ilgili İlçe Belediye Başkanlığımıza, Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve ASKİ Kuruluşuna vs. mahalle halkına yapılması gereken acil işlerimiz için defalarca yazılı talebimin ve sözlü talebimin olmasına rağmen 5 yıla yakın zaman içerisinde bugün, yarın vs. gibi bahanelerle şimdiye kadar oyaladılar ve halen de aşağıda belirtilen hizmetler yapılmamıştır.

Mahalli İdareler seçimlerinin yaklaştığı bugünlerde mahalle halkım bana sitem ederek muhtarım hizmetler neden ilgililerce yapılmamakta, bizler mağdur olmaktayız vs.gibi sitemli sözler sarf etmekteler, bu durum da beni aşan bazı resmi işlerden dolayı beni üzmekte mahcup olmaktayım.

Sayın Cumhurbaşkanım, muhtar olarak ilgili kurumlar beni dinlememekte, talebime şimdiye kadar ilgi göstermeyip halende mağduriyetimiz devam etmekte. Mahalle muhtarı olarak halkıma hizmeti sağlıklı ve yerinde yapabilmem bakımından yardımlarınızı ve emirlerinizi saygılarımla arz ve talep ederim.11.12.2018

5 YILDIR YAPILMASI GEREKEN VE BEKLEYEN HİZMETLER;
*Köy Konağı, *Mahalle Ulaşım ve Mahalle içi yolların bakımı, *Kanalizasyon yapımı, *İçme suyu hizmeti eksiklikleri (İçme suyu malzeme, işçi parasını dahi ben karşıladım, ASKİ hiç ilgilenmedi)”

ÇAMURDAN ARAÇLAR DİSKO YAPIYOR
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü’ye özellikle yollardan mağdur olduklarını ve yağmur yağdığı zaman çamurdan araçların kaydığını adeta araçların disko yaptığını dile getiren Muhtar Osman Demirez; “Deliller mahallesinden Mustafa isimli biri var, bizin düzgün yolları kazıdı, yerine onlara göre asfalt bize göre kum serdiler. Her yağmur yağdığı zaman yollarımız çamur oluyor, araçlarımız çamurdan kayıyor, adeta disko yapıyor araçlar.

Deliller Mahallesinden Palazobası’na kadar olan yolları bozdular, ince kum serdiler. Perişanız. Yapmayacaklar niye kazıyorlar?" şeklinde konuşarak mahalle sakinleri adına şikayetini dile getirdi.

   20 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1784 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu