19 Aralık 2018, 14:41 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sıra Başkanlık seçiminde

Sıra Başkanlık seçiminde

Ziraat Odası Delege Seçimi Yapıldı...


Ziraat Odası delege seçimi, Şereflikoçhisar merkez ve çevre mahalleler olmak üzere 64 mahalle ve Evren İlçesi’nde 13 mahalle olmak üzere toplam 77 mahalle de yapıldı.

16 Aralık 2018 Pazar Günü yapılan delege seçimini, muhtarlar kendi mahallelerinde yaptı.

Toplam 4500 üyesi olan Ziraat Odası’nın delege seçimi sonucunda; Şereflikoçhisar merkez ve çevre mahalleler olmak üzere toplam 64 mahalle ve Evren merkez ve çevre mahalleler olmak üzere 13 mahalle olmak üzere toplam 77 mahalleden 77 delege seçildi.

Böylece; Yeşilyurt’tan Hikmet Bozkurt’un, Kacarlı Mahallesinden de Aslan Bekir Emekçi’nin delege olarak seçildikleri ve Başkanlık için Aday olabilecekleri belirtildi.

ADAYLARIN GÖRÜŞLERİ
Ziraat Odası’nın mevcut Başkanı Hikmet Bozkurt; “Pazar günü yaptığımız seçim sorunsuz bitti. Hiçbir sıkıntımız yok. Şubat Ayında yapılacak Başkanlık seçiminde aday olup olmayacağına ilişkin önümüzdeki günlerde açıklama yapacağını” ifade etti.

Aslan Bekir Emekçi de; “Delege seçimimizi yaptık, sıra Başkanlıkta. Bize destekler var, teveccühler var. Bizi herkes de biliyor. Bizim projemiz, çiftçilerimizin zengin olmasıdır. Bunun için de tarımı geliştirmemiz lazım. Tarımı geliştirmezsek Koçhisar’da gelişemez” şeklinde konuştu.

ADAY SAYISI 4’E YÜKSELİR Mİ?
Ziraat Odası delege seçimine kadar Başkan Aday sayısı mevcut Başkan Hikmet Bozkurt ve Aslan Bekir Emekçi olmak üzere 2 kişi idi.

Delege seçiminden sonra Aday sayısına 2 kişinin daha eklenebileceğinin ihtimali dahilinde olduğu belirtiliyor.

Seymenli Mahallesinden ve Sadıklı Mahallesinden seçilen iki delegenin daha Başkanlık için Aday olabileceği ve söz konusu adayların, seçilen delegelerin görüşünü aldıktan sonra aday olup olmayacaklarını açıklayacakları öğrenildi.

Hikmet Bozkurt ve Aslan Bekir Emekçi’nin yanı sıra diğer iki kişi daha aday olduklarını açıklarsa, o zaman Ziraat Odası Başkan Aday sayısı 2 kişiden 4’e yükselmiş olacak.

BAŞKANLIK SEÇİMİ ŞUBAT’TA
Delege seçiminin ardından gözler Başkanlık seçimine çevrildi.

Ziraat Odası’nın Meclis kararına göre Başkanlık seçiminin, Şubat Ayı içerisinde olacağı öğrenildi.


   20 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1840 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Atatürk nesli
Akp tarafında ortalık tozduman CHP ve iyi partiler. Bu sans bu ilçede akp yeniden belediye kazanirda ne CHP'den neden iyi partiden aday bulabilirsiniz. Avni bey celal bey memleket için elinizi taşın altına koyma zamanı gelmedi mi.
HÜSEYİN
İYİ parti bu seçimde bu şansı kullanmaz ise benden oy yok.
Hakan
Ne gaz verdiniz be :)
Yahya
Aslan Bekir emekci Şereflikoçhisar için yeni bir umut. Bu sesi CHP ve iyi partiler duysun. Duyumlara gore akp nin adayı Memiş Celik Memiş Celik in aslan Bekir emekçi karşısında hiç şansı yok. Akp mezgitlileri küstürdü kochisarin yerlilerinin küsturdu tepekoyluleri küstürdü Kürt köylerini küstürdü CHP ve iyi parti yetkileri sesleniyorum ayağınıza gelen bu şansı tepmeyin yoksa bu halk size büyük cezalar keser.
akıllı
"En büyük cahillik insanın kendisini okuyamamasıdır." Eddi Anter.
İyi partili
Talep anlaşılır ve net iyi parti ve CHP ilçe teşkilatları lütfen bu seslere duyarsız kalmayın. Oradan buradan aday arayacağınıza Bekir emekçiyi aday gösterin.
tahsin
bencede chp İYİ parti ortaklaşa bekir beye aday göstermeli artık ticaretten anlayan konuşmasını bilen memlekete sevdalısı insanlar başa gelmeli. bekir bey ticaret odası gibi ufak tefek işlerle kendini harcamamalı
murtaza
arkadaşlar doğru söylüy bekir aday olsun chp iyi parti ady göstersin kesin akpartiyi yener.
Yahya
CHP iyi parti ortak adayı Bekir emekçi bence şansı çok büyük. Hele akp nin bu kadar düşük profilli adayları olduktan sonra 15 yıl boyunca kötü belediyeciligin ve siyasetin o kadar çok küskün çıkardı artık Şereflikoçhisar halkı degisiklik istiyor. bu olaylardan sonra Bekir beyin şansı çok buyuk olacağını düşünüyorum. Şereflikoçhisar in makbuz talihini siyasette kirlenmemiş kimseye eyvallah olmayan Bekir emekciyi degistirecegini Şereflikoçhisar halkını da teveccüh göstereceğini düşünüyorum
ASIM
GURBETÇİ ARKADAŞ DOĞRU SÖYLEMİŞ BENCEDE BEKİR EMEKCİ YAKIŞIR BELEDİYE BAŞGANLIĞINA. DOĞRU ADAM İYİ PARTİDE İYİ OLUR
gurbetten
Bekir Bey biz sizi belediye başkanı olarak görmek isterdik. CHP ve İYİ parti adayı olsanız çok güzel olurdu.
çiftçi
Aşır dostum yüz gülmesi önemli değil tarım ilacını kim ucuza getirebilecek tarlama kim uzmanlarıyla kontrole geliyor kim çifçinin yanında ona bakmak lazım !!!!!
Aşır
Adaylardan birinin yüzü hiç gülmüyor sanki
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu