19 Aralık 2018, 14:13 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Fen Lisesi’nin Erasmus ekibi döndü

Fen Lisesi’nin Erasmus ekibi döndü

Fen Lisesi’nin Erasmus ekibi döndü...
Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi’nden 4 Öğrencisi, Okul Müdürü Ahmet Yüksel, Proje Koordinatörü ve Almanca Öğretmeni Kenan Sağlam ile birlikte; “Zwischen den Kulturen (Kültürlerarasında)” adlı projenin ilk hareketliliğini Romanya’nın Yaş şehrine yaptıktan sonra Ülkemize geldiler.

İlçemiz Proje ekibi, 4 Aralık Salı Günü uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Romanya’nın 3. Büyük şehri olan Yaş’a ulaştılar ve Romanya maceraları da böylece başlamış oldu.

Proje ekibimiz ilk olarak Romanya’dan  16 öğrenci ve 4 öğretmen ile Letonya’dan ise  4 öğrenci ve 2 öğretmen ile birlikte etkinliklere katıldı.

Romanya tarafından 7 gün planlanan etkinliklerde, öğrencilerin hem kültürel açıdan gelişimine hem de başta proje dili Almanca olmak üzere yabancı dillerinin gelişimine olumlu yönde katkı sağladığı kaydedildi.

7 GÜN BOYUNCA YAPILAN ETKİNLİKLER
Etkinliklerde;  Ülke tanıtımları, her ülkenin kendi dini ve milli bayramlarını tanıtımı, resmi dili almanca olan 3 ülke (Almanya, Avusturya, İsviçre) ile ilgili bilgi yarışması, Rumen El Sanatlarının tanıtımı, Quilling sanatı, Rumen okul sisteminin tanıtımı, İlkokul ziyareti, Opera etkinliği, Okunan edebi eserin sunumu, Yaş’ta bulunan Kültür  Sarayı ve Müzelere ziyaret, Unesco Dünya Mirasları listesinde bulunan Voronet Manastırı ve Siyah Seramik Fabrikasını ziyaret, Voleybol ve Badminton turnuvalarının yapıldığı öğrenildi.

ÖĞRENCİLERİN VE OKUL YÖNETİMİNİN DÜŞÜNCELERİ
Son günde de Botanik Bahçesine yapılan ziyaretten sonra öğrenciler, gezinin çok güzel geçtiğini ve 7 günü dolu dolu yaşadıklarını dile getirdiler.

Okul Yönetimi de gezi ile ilgili olarak; “Hayatında ilk defa yurt dışına çıkmak, hatta hayatında ilk defa uçağa binmenin bile öğrencilerimizi ne kadar mutlu ettiğini görmemiz bu projede yer almanın ne kadar doğru bir karar olduğunu gösterdi.
Projenin özü olan Kültürlerarası etkileşim, farklı kültürlerin ortak özelliklerini aynı ortamda paylaşma ve farklı kültürlere saygı ve hoşgörüyü kavrama proje içinde yer alan herkes için farklı bir kazanım oldu.
Proje kapsamında bir sonraki hareketlilik, 24 Nisan- 31 Nisan 2019 tarihleri arasında Ülkemize yapılacak. Hem Ülkemizin hem de ilçemizin misafirperverliğini en iyi şekilde göstermek için şimdiden hazırlıklara başlayacağız” şeklinde konuştular.


    20 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1465 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu