12 Aralık 2018, 15:40 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

KAPALI KAPILAR ARDINDA!

KAPALI KAPILAR ARDINDA!

KAPALI KAPILAR ARDINDA!...


* Ankara Valisi Vasip Şahin birim amirleriyle birlikte Evren’i ve İlçemizi ziyaret etti.

* Ziyaretle ilgili bir açıklama yapılmadı.

* Valiye hangi sorular iletildi, hangi taleplerde bulunuldu? Valinin yanıtı ne oldu? Buna ilişkin hiçbir bilgiye ulaşılamadı.

* Valinin korumaları ve bazı görevliler, gazetecilerin fotoğraf çekmesini, soru sormasını engelledi.

* Gerek kaymakamların brifing sunması, gerekse kurum ziyaretleri basına kapalı yapıldı.

Ankara Valisi Vasip Şahin, önce Evren İlçesini sonra İlçemizi ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ile Kamu Kurumlarının İl Müdürleriyle birlikte İlçeleri ziyaret eden Vali Vasip Şahin, ziyarette birtakım incelemelerde bulundu.

ZİYARET AMACI
Hem Evren İlçesine hem de ilçemize yapılan ziyareti takip eden gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü, Vali Vasip Şahin’e “Ziyaretinizin amacı nedir?” şeklinde soru sorarken Vali Şahin de; “İlçelerimizi tanımak için geldik. Buradaki yerel sorunları yerinde dinleyerek, çözümü mümkünse yerinde değilse İl’e taşıyarak çözmeye çalışıyoruz arkadaşlarımızla birlikte.”şeklinde konuştu.

Vali Vasip Şahin, ziyaretleri nedeniyle genel bir açıklama yapmazken ilçemiz basın mensuplarının da, hem fotoğraf çekmeleri hem de soru sormaları valinin korumaları tarafından engellendi.

EVREN İLÇESİNİ ZİYARET
Vali Vasip Şahin, ekibiyle birlikte ilk olarak Evren İlçesini ziyaret etti. Çiçeklerle karşılanan Vali Vasip Şahin, ziyaret ettiği yerlerde incelemelerde bulundu.

Evren Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Şahin’i; İlçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci ve diğer yetkililer karşıladı.

Kaymakam Aziz Kayabaşı tarafından, başta eğitim, sağlık ve asayiş olmak üzere ilçede yapılan çalışmalarla ilgili brifing sunulan Vali Şahin; Evren’de yürütülen çalışmaları yakından takip ettiğini, ilçe için büyük bir şans olan Hirfanlı Baraj Gölü’nün hayata geçirilecek projeler neticesinde doğaseverler için önemli bir cazibe merkezi haline geleceğini dile getirdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçen Vali Şahin, ilçenin emniyet ve asayişi ile İlçe Emniyet Müdürlüğünün bina, personel, araç gereç durumları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Şahin, asayiş olayları bakımından huzurlu bir ilçe olan Evren’de özverili bir şekilde çalışan emniyet mensuplarını kutladı ve görevlerinde başarılar diledi.

Daha sonra Halk Eğitim Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan ve proje hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Şahin, halk eğitim merkezlerinin, toplumun kalkınmasında öncü rol üstlendiğini, insanlara öğrenme sevgisi aşılama ve meslek sahibi yapma gayreti içinde olduğunu bildirdi.
İlçe Jandarma Komutanlığını ve Evren Belediyesini de ziyaret eden  Vali Vasip Şahin daha sonra ilçeden ayrıldı.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’A ZİYARET
Vali Vasip Şahin, Evren İlçesinden sonra Şereflikoçhisar ilçesini de ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Şereflikoçhisar Kaymakamı Sedat Yıldırım tarafından karşılanan Vali Vasip Şahin, İlçe Kaymakamlığını ziyaret ederek ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin Kaymakam Yıldırım’dan bilgi aldı.
Şereflikoçhisar Adliyesi’ni ziyaret eden Vali Şahin, Cumhuriyet Savcısı Necmi Özgüven’le bir süre görüştü.

Vali Şahin, daha sonra Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat’ı ziyaret etti. İlçe ziyareti kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali Şahin, son olarak Organize Sanayi Bölgesi olarak planlanan alanda incelemelerde bulundu.

İlçe ziyaretinde İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, bölge ve il müdürleri de Vali Şahin’e eşlik etti.

Vali Vasip Şahin ve beraberindekilerinin Cuma namazını Tatbikat camiinde kılması nedeniyle camiye gelen vatandaş üst aramasından geçirildi.

Şahin ve beraberindekiler, Güneştepe’deki Belediye Sosyal Tesislerindeki yemekten sonra İlçemizden ayrıldılar.


   13 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1767 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kaan
Kendi vatandaşından korkan valimiz.Basınada fotoğraf çektirmeyi Yasaklıyor. Üzüm üzüme baka baka kararır.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu