12 Aralık 2018, 15:37 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

OSB için ilk başvuruyu Atışkan Yapı Şirketi yaptı

OSB için ilk başvuruyu Atışkan Yapı Şirketi yaptı

OSB için ilk başvuru yapıldı...
Atışkan Yapı 100 kişinin istihdam edileceği Alçı Fabrikası için yer talebinde bulundu.

Atışkan Yapı tarafından İlçemiz Organize Sanayi Bölgesinde, 100 kişilik istihdam sağlayacak alçı fabrikası kurmak amacıyla ön talepte bulunuldu.

OSB’de yer talebi için Ticaret Odasına ön talepte bulunan Atışkan Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhtalip Mallı, Oda Başkanı Levent Koçak’a ön talep başvurusunu teslim etti.

100 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAMAK AMACIYLA ALÇI FABRİKASININ TEMELİ ATILACAK
Konuyla ilgili açıklama yapan Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak; “Atışkan Yapı tarafından bizden 8 parsel yani 80 dönüme yakın bir alana, minimun 100 kişilik bir istihdamla günlük 1000 ton toz alçı fabrikasını kurmak amacıyla talepte bulundular ve temelini atacaklar” dedi.

İLK OLUMLU CEVABI VEREN
Organize Sanayi ile ilgili işlemlerimizi bitirdik. Altyapı ile ilgili kısımlarında peyder pey çalışması devam ediyor.  Ön talep formlarını da toplamaya başladık. Şereflikoçhisar’ımızda oluşumunu sağladığımız Organize Sanayi ile ilgili arsa, ön talep tahsis formlarının verilmesi hususunu üyelerimize mesajla bildirdik. Üyelerimize attığımız bu çağrıya, ilk olumlu cevabı Atışkan Yapı Grubunun yetkilileri verdi. İlk başvuruyu buraya kadar gelerek yaptılar.

İLÇE EKONOMİMİZE KATKI SAĞLAYACAK
İlçe ekonomisine katkı sağlayacağını da belirten Levent Koçak; “Bunun Şereflikoçhisar’ımız için çok olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyoruz, bir ışık olacak. Bu ışıkla da diğer yatırımcılarında geleceğine inanıyor, umut ediyorum. Şereflikoçhisar’ımızın İlçe ekonomisine, büyük katkı sağlayacağı, diğer sektörlerde de bir lokomotif görevi göreceğine inanıyorum. Çünkü, alçı bizim madenimiz, kendi ilçemizin maden kaynağıdır. Tekrar kendilerine geldikleri için ilçemize yatırım kararı aldıkları için Şereflikoçhisar olarak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

BİR MÜJDE VERDİ
Levent Koçak bir de müjde vererek; “Borsa binasının da aynı anda temelini atmayı düşündüklerini, konuyla ilgili Kaymakam Sedat Yıldırım’ın büyük gayret sarf ettiğini, özellikle Organize Sanayinin bu aşamaya gelmesinde kendisinin çok büyük katkısının olduğunu” söyledi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’A YATIRIM ZAMANI
Atışkan Yapı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muhtalip Mallı da; “Atışkan Alçı firması aile şirketidir. 1999 yılında alçı grubuna girdiler. Aşağı yukarı 20 yıllık faaliyet durumu var. Ercan Alıcıoğlu’nun bizim Yönetim Kurulu Üyemiz Dr.Cahit Atışkan ile yakınlığı vardır. Ne zaman Eskişehir’e gelse sürekli Koçhisar’a yatırım söylerdi. En son iki sene önce Dr.Cahit Atışkan buraya kendisi geldi. Ve Ercan Abi’ye söylediği aynen şu; “Organize Sanayi ve Doğalgazı çözün ben geleyim” dedi. Şimdi bunların hepsi çözüldüğüne göre, inşallah yatırım zamanı da geldi” şeklinde konuştu.


    13 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1701 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Aslında Levent başkanıma belediye başkanlığı yakışır. Ticaret odası bu dönemde çok faal oldu.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu