12 Aralık 2018, 15:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bekir Emekçi'nin seçim öncesi açıklaması

Bekir Emekçi'nin seçim öncesi açıklaması

Ziraat Odası’nın yapacağı çok şeyler var...


Aslan Bekir Emekci: Ziraat Odası’nın yapacağı çok şeyler var.

Ziraat Odası Başkan Adayı Aslan Bekir Emekçi, Pazar Günü yapılacak seçimden önce yerel basınla biraraya geldi ve basın açıklamasında bulundu.

Emekçi; Çiftçiler bir dört sene daha kaybetmek istemiyorlarsa seçimde kendisine destek verilmesini istediği açıklamasında şunları kaydetti;

“Şuanda Demokratik olmayan kişinin kendi egosunu tatmin etmek için bir seçim yapılıyor. Bu da çiftçinin zararına. Gelirimizi, giderimizi burada durdurmuyoruz.         

Biz Ziraat Odası’nın ne olduğunu da bilmiyoruz. Ziraat Odasının yapabileceği çok şeyler var. Onları da bilmiyor vatandaş. Vatandaş devamlı devletten bir şeyler bekliyor. Devlet veriyor zaten. Devletimizin imkanları çoğunda en çok Tarım Bakanlığı destekler veriyor. Biz bunları Ziraat Odası olarak kullanamıyoruz. Hiçbir şeyde kullanamıyoruz. Yani Ortaköy sanıyorum 98 tane traktör aldı, biz 3 tane aldık.

Devlet, aracı, traktörü, ekipmanı ve buğday ambarına bile destek veriyor, Şereflikoçhisar 3 kişi alabildi. Ziraat Odası bunları saklıyor, söylemiyor ya da aklı ermiyor. Şuanda üç tane Ankara Kalkınma Ajansı var, IPARD var, Kırsal Kalkınma var bir de Ankara’nın Kırsal Kalkınması var. Bunlardan hiçbir destek alamıyoruz, başkaları yararlanıyor. Şereflikoçhisar destek açısından en az destek alan bir İlçe. Bunları Ziraat Odası bir danışman tutup tek tek bilinçlendirmesi lazım çiftçileri. Ne yapabilir? Ne alabilir? İyi Tarım yapıyor 12 lira para alıyor. Biz 8 liraya yapıyoruz. Ben de para kazanıyorum. Gelecek sene bakacağız. Ama şuanda biz 30 kişiye yaptık, hepsi de memnun. İyi Tarımdan almıyoruz, Ipard’dan almıyoruz, Kırsal Kalkınmadan almıyoruz. Bu benim meselem mi? Hayır.

Bir kilo da bunun problemi, bir kavanoz balda bunun problemi, ağırda kalan hayvanında bunun problemi, dökülen sütte bunun problemi. Sonuçta bunlar hepsi tarıma dayalı. Ziraat Odası tüzüğünde bunları yapabilir yani.

Oturmayla bu iş olmaz. Vatandaş kendi bilecek. Bir 4 sene daha kaybetmek istemiyorsa, ilerde bir daha sekiz olur. Bu böyle giderse torunlarına da bir şey kalmaz.”

SANDIĞA SAHİP ÇIKILSIN
Delegelerin sandığı sahip çıkması gerektiğini ifade eden Aslan Bekir Emekçi; “Delegelerimiz sandığa sahip çıkacaklar. Gidecekler oylarını kullanacaklar. Sadece kendi  egolarını tatmin etmeyen insanları seçecekler. Çalışacak, kültürlü insanları seçecekler. Mesela bizde Dr.Ramazan, Nasuh adayımız Yönetim Kurulunda olacaklar. Ben, çiftçiyim zaten, üreticiyim. Yani bizim Yönetim elit olacak.
Pancarla ilgilenmiyor. Niye? Pancar çiftçilik değil mi?, Pancar tarım değil mi?, Su Tarım değil mi? Sularımız boşa akıyor.

Bize proje yapacak adam lazım. Oda Ziraat Odası’nın bünyesinde de olur ya da kiralanır. Millet İyi Tarım’da perişan.  Bunlar İyi Tarımın kapısını da bilmez. Hangi Daire’de ne yapılıyor onu da bilmez.Bilmiyorlar, bilmekte istemiyorlar. Niye gitsin ki adam? Rahatını niye bozsun. Şimdi derdinle dertlenmezsen işi göremezsin” dedi.

  13 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1473 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu