12 Aralık 2018, 15:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hikmet Bozkurt iddialara yanıt verdi

Hikmet Bozkurt iddialara yanıt verdi

Hikmet Bozkurt’un açıklaması...


Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozkurt, eleştirilere cevap mahiyetinde bir açıklama yaptı ve şunları ifade etti:

Değerli çiftçilerimiz bildiğiniz gibi 16 Aralık 2018 tarihinde delege seçimleri yapılacaktır. Ben ve ekip arkadaşlarımın bu durumu gizlemek gibi bir niyetimiz olmadı. Ama bazı arkadaşlar çok hızlı oldukları için hırslarına yenik düşüp bazı iddialar da bulunmaya devam ediyorlar. Demem o ki aslında cevap dahi vermeye tenezzül etmeyecektim, kendisi cevap verme mi çok istedi. Gayri ihtiyari suçlamalarla çamur at izi kalsın misali basın yoluyla hakaret içerikli söylemlerde bulunmaya devam etti. Arkadaş bana neden korktuğumu sormuş ‘’Bizzat Allahtan başka kimseden korkum olmamıştır’’ imalı konuşmalarına dönüş olarak eğer biz zaten demirden korksak trene binmezdik bunu böyle bilsin. Ziraat odasından elimizi çekmemizi söylemiş. Buna bu zaat karar veremeyeceğini henüz bilmiyor sanırsam. Buna sen değil çiftçilerimiz karar verecek.

ÖNCE DELEGE SEÇİL, SONRA BAŞKANLIĞI DÜŞÜN!
Arkadaş aday olduğunu da söylemiş. O zaman önce delege seçilir sonra aday olunur, bunu da buradan iletmiş olayım. Hiç bir zaman gizli işler yapmadım, yapmaya da gerek duymadım. Kafamdaki planları da çiftçilerimiz için uyguluyorum, elimden gelenin en iyisini yapıyorum Zaman gözetmeksizin çalışıp, çabalıyorum. Yaptığım çalışmalar da orta da görmek isteyen herkes de bunu görüyor. Fakat kibirli, at gözlüğü takıp sağı solu görmek istemeyen insanlar mevcut olabilir, elbette onlar da görmese de olur, pek önemi de yok. Ne koltuktan, ne seçimden, ne çıkan adaydan, ne paramın gitmesinden, ne de kaybetmekten korkum yok. Sen düşmüşsün bir koltuk sevdasına ki duyuyoruz, ama sana illa bir koltuk lazım ise almana yardımcı olurum.

Benim amacım çiftçiye hizmet etmek, sorunlarını dinlemek, elimizden geldiğince ilgili kurum ve kuruluşlara iletmek ve çözüm üretmek bunu da her daim yapıyorum. Biz zaten demokratik ortam da demokratik seçim yaparız hiç merak etme. Kafamıza göre iş yapmıyoruz, gerekli prosedür ne diyorsa biz onu yapıyoruz. Biz sahada da masada da her zaman çiftçinin yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Sürekli bir paradır tutturmuşsun, senin gözünü para hırsı bürüdüyse bunu bilemem. Fakat Ziraat Odasının eleme tesisi kurması, sertifikalı tohum üretmesi senin çıkarlarına ters düştüğü için iyice hırslanıyorsun. Bir de Ziraat Odasının 4 yılda Türkiye’de  %10 içinde olacağını dile getirmiş. Sanırım dersine iyi çalışmamış olacak ki, yada bilgi yoksunluğundan Mevcut Ziraat Odaları içerisinde yaptığımız çalışmalar ve faaliyetlerle, sahip olduğu alet, makine ve ekipmanlarla, kadrosuyla Türkiye içerisinde bırak % 10’nu yaklaşık % 6’sının içerisinde olduğumuzu, odamızın takdire şayan, örnek ziraat odası olduğunu bilmiyor sanırım. Ama haklı yukardan bakıp yapılan çalışmaları görmek istememesi açık ve ortada.

Biz de delege ve muhtarların yanı sıra çiftçilerimiz de söz sahibidir. Fahiş fiyatlarla ilaç satışı yapıldığını iddia etmiş. İlaçları alırken peşin parayla almadığımızı bilmiyor, vergi ödediğimizden de hiç haberi yok galiba. Alınan meclis kararı ile ilaçların satışının yapıldığından, gelen hiçbir çiftçinin boş gitmediğinden, zorda kalmadığından, istediği ilacı alabildiğinden bilgisi dahi yok demek ki…
Dosyaları isteyen arkadaşların orada doldurabileceğini söylemiş. Zaten odamızda çiftçilerin dosyalarının doldurulduğundan da hiç haberi yok. Böylelikle öğrenmiş olsun.

Eleme tesisinin devlet destekli yapılmamış olduğunu söylüyor. Söylemine göre sadece nohutları paketleyecekmiş. Ya diğer baklagiller, acaba onları kendi tesisinde mi paketleyecek?  Ha bu arada Tesis kurulacağı zaman Şereflikoçhisar’dan 2 adet projenin gönderilmesi sonucunda Ziraat Odasının projesinin kabul edilmeyip bir başka projenin (o kendisini biliyor)  onaylanmasına anlam veremiyorum. O kadar çiftçinin hakkını her türlü yola başvurup gasp edip aldığı için kendisini vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Her türlü gücü kullanıp bu projenin kendisine dönmesini sağlayan zatı muhteremi ve bu gücü Ziraat Odasının elinden alarak şahsına kullandığını ifade etmek isterim.

Değerli çiftçilerimiz küçük bir imkânda dahi fırsat kollayan bu zatın tüm imkânları verdiğinizde neler yapabileceğini sizlerin takdirine bırakıyorum. ‘’Büyük kafalar fikirleri, orta kafalar olayları, küçük kafalar kişileri tartışır’’ arkadaşta bizi tartışmaya devam etsin. Her şey ortada…

Ve son olarak siz kamuoyu ve değerli çiftçilerimizden, bazı kişilerin seviyesine düşüp, sizleri meşgul ettiğim için tüm kamuoyu ve çiftçilerimizden özür diliyor, 2019 yılının hayırlı bereketli bir yıl olmasını diliyorum.


  13 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1782 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


sadece nohut ekiyom oldumu ???
Ziraat odası neye yarar mercedes vitoyla gezip dışardaki fiyatttan yüksege ilaç satmakla olmaz başkan beyy
1)o mercedes vitoyu sat al bi ısuzuu köy köy tarla gez
2)çiftçi ilaç zamanı aksaaya gölbaşına koşuyo maliyetine set sat ben başkan olsam bunu yapamasam utanırım
3)ziraat odası pullukbıçağı vb çok sarfedilen tarımaleti yedek parçasını temin edebilmeli nohut ekelim diyoz altınay sonraya gün veriyonuz nerde bizim aidatlar vito yerine traktör alın malzeme alın bizde faydalanalımm
444)sözüm sana senden öncekine hepinize başkan olmak makam araı+koltuk+maas değildir
adı nohutçu çifci bizde yedik yani
nohutçu çiftçi
Ziraat odası neye yarar mercedes vitoyla gezip dışardaki fiyatttan yüksege ilaç satmakla olmaz başkan beyy
1)o mercedes vitoyu sat al bi ısuzuu köy köy tarla gez
2)çiftçi ilaç zamanı aksaaya gölbaşına koşuyo maliyetine set sat ben başkan olsam bunu yapamasam utanırım
3)ziraat odası puĺlukbıçağı vb çok sarfedilen tarımaleti yedek parçasını temin edebilmeli nohut ekelim diyoz altınay sonraya gün veriyonuz nerde bizim aidatlar vito yerine traktör alın malzeme alın bizde faydalanalımm
444)sözüm sana senden öncekine hepinize başkan olmak makam araı+koltuk+maas değildir
ÇİFTÇİ
aslansın başkan yolun açık olsun yanındayız
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu