12 Aralık 2018, 15:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Pancar Hasadı Devam Ediyor

Pancar Hasadı Devam Ediyor

Pancar Hasadı Devam Ediyor...
İlçemizin en önemli tarım ürünleri arasında yer alan şeker pancarının hasadı devam ediyor. Pancar üreticileri, tohum ekimi sırasında belirlenen şeker pancarı kotasını tamamlamak için ekili arazilerinde  yoğun mesai harcıyorlar.

Karandere Mahallesi’nden Çiftçi  Ömer Güzel; gazetemizin muhabirine konu ile ilgili açıklamalarda bulunurken, geçtiğimiz yıllara nazaran bu yılki  şeker pancarı hasadının çok verimli geçtiğini, ekili arazilerinin dekarından yaklaşık 8-9 ton şeker pancarı elde ettiklerini anlattı.

Konuşmasına; “Köyümde 30 dekara yakın pancar ektim. Hasadımıza da başladık. Pancar kotam 240 tondu. A kotamı tamamladım, kota üzerini C kotasına verdim. Bu yıl gerçekten çok verimli bir yıl oldu ve  pancarlarımızın büyüklüğü de çok iyi. Kırşehir Şeker Fabrikası; A kotamı 235 krş, C kotamı 185 krş’tan aldı. A kotasının nakliye ücreti 49 TL, C kotasının nakliye ücreti 34 TL“ diyen Ömer Güzel; pancar hasadından elde ettikleri ürünlerinin tamamını  fabrikaya teslim ettiklerini, pancarlarının parasını da devletteki gibi şubat ayında alacaklarını söyledi.

Pancar hasadını makine ile yaptığını da belirten Güzel “Kırşehir bölgesinde tonajlı pancarı sadece ilçemiz ekiyor.


    13 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1424 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.113 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu