05 Aralık 2018, 15:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Meclis Toplantısı 10 dakika sürdü

Meclis Toplantısı 10 dakika sürdü

Meclis Toplantısı 10 dakika sürdü...Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ferda Polat Başkanlığında yapıldı. MHP Belediye Meclis Üyesi Tamer Keser’in katılmadığı toplantıda gündemdeki tek madde görüşüldü.

Bakanlar Kurulu Kararınca, 06 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren İmar Barışı’na ait yönetmeliğin 7.madde, 4.bendince Belediye taşınmazlarının rayiç bedel üzerinden isteklilerine satışının yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesi için;

Söz alan MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer, Haziran döneminde yürürlüğe girdikten sonra niye çalışılmadı da şimdi geliyor?

Başkan Polat; “Yapı kayıt belgesi almamıştı ki vatandaş o zaman. Daha da devam ediyor. Uzatılsın veya uzatılmasın o çok önemli değil. Şuanda yapı kayıt belgesi alınmış insanların elinde belgeleri var. Yasada diyor ki, bu belgeyi sağlayan kişilere, Belediye Encümeni doğrudan satış yapabilir.” Dedi ve Kemal Sezginer’e de teşekkür etti.

Madde üzerinde görüşünü açıkladığını belirten Başkan Ferda Polat; “Çevre Bakanlığı’nın denetimi yapıldıktan sonra satışı yapılacak yerlerin ada ve parseli belirlendikten sonra Meclisimize getirerek ada ve parsel üzerinde satışını yapılmasını oylarınıza sunuyorum” dedi.

Kemal Sezginer de; “Bunu söyleyeceksin de bizi iki gündür, 3 gündür niye uğraştırıyorsun? Niye sağdan soldan araştırma yaptırtıyorsun? Teklif senden çıkıyor. Çıkıyorsa çıkıyor. Bu yaptığın hareket yanlış.
Söz konusu gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildikten sonra Meclis toplantısı sona erdi.

HALİL ŞAHAN;
MHP Meclis Üyesi Halil Şahan da, gündem dışı söz alarak; “Ekici, İstiklal ve Akseki Mahallelerinde kaldırım çalışması yapılıyor. En büyük tepki Akseki mahallesinden geliyor. Orda ben de İmar yönünden incelediğimde de gördümki, genel itibariyle 12 metrelik yollar seçilmiş, bu uygulama yapmak için. Ancak, yola zaten İmar Uygulaması yapılmış yerlerde 2-3 metrelik tecavüz olan durumlar var. Onlar projeye veya İmar’a uygun değil, zemindeki duruma göre kaldırımlar döşeniyor. Dolayısıyla geriye kalan yolda, standart yol genişliğinde daha düşük olduğu için iki araba yan yana geçilmiyor. Kontrolsüz bir şekilde bu inşaatlar yapılıyor. Yarın, diğer gün düzene sokulmaya kalkışırsa, verilen emeğe, paraya yazık. Bu milli servettir. Kontroller kim tarafından yapılıyor? Çarşı içinde yaşadığımız benzerini, aynı müteahhitler tarafından yapılan kaldırımlarda da yaşamak istemiyor bu ilçe halkı. Bununla ilgili şikayetler geliyor bizlere. Eminim ki sizlere de geliyor.”dedi.

  6 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2806 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Alper
Ne sorunsuz bir ilçeymişki Belediye meclisine seçtiğmiz arkadaşlarımız 10 dakikada ilçenin tüm sorunları çözdüler maşallah..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.171 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım