05 Aralık 2018, 15:11 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Aysun Pekmezci Engelli öğrencileri ziyaret etti

Aysun Pekmezci Engelli öğrencileri ziyaret etti

Aysun Pekmezci Engelli öğrencileri ziyaret etti...

Aysun Pekmezci Engelli öğrencileri ziyaret etti.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması nedeniyle Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ndeki engelli öğrencileri ziyaret etti.

Okulun Müdüresi Zöhre Erkenekli tarafından karşılanan Aysun Pekmezci ve beraberindekiler, engelli öğrencilerle biraraya gelerek, kısada olsa onlarla vakit geçirdiler ve günlerini kutladılar.

Okul Müdüresi Zöhre Erkenekli de, anlamlı günde kendilerine yapılan ziyaretinden dolayı Aysun Pekmezci’ye teşekkür etti.

Aysun Pekmezci ayrıca, engelliler günü nedeniyle de yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Dünya Engelliler Gününü anlamlı kılacak şeyin söylenecek sözlerden çok, kalan 364 günde verilen mücadeledir.

Engellilerin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, tüm toplumu zenginleştirip güçlendirecektir. Elbette engelli kardeşlerimizin bağımsız olarak hayatlarını idame ettirebilmeleri ve günlük faaliyetlerde bulunabilmeleri için alınması gereken önlemler vardır ve bu konuda her bireyin bir an önce harekete geçmesinde sayısız yarar sağlanacaktır..

Bugün sağlıklı olduğumuzu ve her an engelli olma gerçeği ile yüz yüze olduğumuzu bilmeliyiz. Bu bilinçle toplumun daha duyarlı ve yardımsever olması gerekmektedir.
Engellilerimize toplumumuzun hiçbir noktasında ötekileştirmeden sosyal bağlarımızı daha da kuvvetlendirerek her an kendilerine gereken değeri ve önemi vermeyi görev edinmeliyiz.
Şimdi sadece birkaç dakikamızı ayırıp tekerlikli sandalyeye oturup koşmayı, gözlerimizi bağlayıp annemizi babamızı görmeyi, hiç konuşmadan şarkı söylemeyi, hiç duymadan denizin sesini dinlemeyi deneyelim. O zaman engelsiz bir dünya için daha çok mücadele edebiliriz. İnsanin kalbi engelli olmasın. Zira bizi insan yapan kolumuz bacağımız değil kalbimizdir.”

Bu duygu ve düşüncelerle; İlçemizdeki ve Ülkemizdeki tüm engelli vatandaşlarımızın, 3 Aralık Engelliler Günü’nü kutluyorum.”
 


  6 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2779 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım