05 Aralık 2018, 14:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuzgölü A.L. öğrencileri: Işık İstiyoruz

Tuzgölü A.L. öğrencileri: Işık İstiyoruz

Işık İstiyoruz...

Öğrenciler Yetkililere Sesleniyor: “Işık İstiyoruz”

İlçe merkezinde bulunan Tuz Gölü Anadolu Lisesi öğrencileri;  okullarının hemen çıkış kapısında bulunan aydınlatma  direğinin kaldırılmasından sonra karanlıkta kaldıklarını belirterek,  yetkililerden kaldırılan direğin yerine yeni aydınlatma direği konuşlandırılmasını istiyorlar.

Ülkemizde kış saati uygulamasına geçilmediği için lisede  kurs gören öğrenciler, kurs çıkışı havanın iyice kararmasından dolayı gözlerinin önünü görememekten şikayetçi. Güvenlik açısından da tedirgin olduklarını anlatan öğrenciler, yoldan geçen araçların karanlıkta kendilerini göremeyebileceğini bunun da istenmeyen sonuçlar doğurabileceğini anlattılar.

Öğrencilerin söylediklerine katılan mahalle sakinleri kendilerinin de aynı yere aydınlatma direği istediklerini, iş dönüşü aşırı karanlık olan sokaktan geçerken özellikle bayanların korktuklarını anlatarak yetkililerden yardım istediler.  

Tuz Gölü Anadolu Lisesi önünde bulunan trafonun taşınmasının ardından, aynı yerde bulunan aydınlatma direği de kaldırılmış, yerine yenisi konulmamıştı.

  6 Aralık 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2829 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


öğrenci
evet ışık istiyoruz...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım