29 Kasım 2018, 11:12 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öğretmenler Günü kutlaması

Öğretmenler Günü kutlaması

Öğretmenler Günü kutlaması....


Ülkü Ocakları Başkanlığı Öğretmenler Gününü kutladı.

Şereflikoçhisar Ülkü Ocakları Başkan Vekili Tayfun Ekinci, yayımladığı mesajında 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Tayfun Ekinci; “Bir harf öğretebilmek adına memleketimizin her bir köşesinde kendini bu kutsal mesleğe adayan Öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

Şahsımın gelişiminde, fikir ve kanaat sahibi olmamda emeği olan tüm eli öpülesi öğretmenlerime şükranlarımı sunuyorum” şeklinde dediği açıklamasının tamamında şunları dile getirdi:

“Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik verilmesinin 90. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.
Öğretmen gelecek nesillerin mimarı, gelecekteki ülke fotoğrafının hazırlayıcısıdır. Öğretmenler geleceğimizdir. Toplumun gelişmesinde ki tüm değerler eğitimimizi bizlere aşılayan öğretmenlerimizdir. İnsanoğlunun yaşadığı evreler dâhilinde kimlik ve şahsiyet kazanma çağı olan yetişme dönemi, öğretmenlerin doğrudan sorumluluk alanına girmektedir.
Bir harf öğretene kırk yıl köle olabilecek hassasiyette bir ruhun mensubuyuz. İnsan yetiştirmeyi bütün gayelerinin merkezinde tutarak, öğreteni ve eğiteni el üstünde tutan; ona hürmette ve edepte en yüksek noktada muamele eden bir milletin evladıyız. Bu hususun bugünle mukayesesini yaparak, şu an durduğumuz yeri iyi algılamalı; maddî kaygılar çerçevesine hapsedilmeye namzet tutulmuş eğitim dünyamızı bu paralelde yeniden şekillendirmeliyiz.

Öğretmenlerimizin mahrum bırakıldığı hakları bir zaman sonra karşımıza daha ağır maliyetler çıkaracaktır. Bu noktada Milliyetçi-Ülkücü Hareket olarak defaatle belirttiğimiz ‘’huzursuz öğretmen, eğitimsiz öğrenci ve gerileyen ülke” kısır döngüsüne hapsolmaktan başka bir seçeneğimiz kalmayacaktır.
Bir harf öğretebilmek adına memleketimizin her bir köşesinde kendini bu kutsal mesleğe adayan Öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.
Şahsımın gelişiminde, fikir ve kanaat sahibi olmamda emeği olan tüm eli öpülesi öğretmenlerime şükranlarımı sunuyorum.

Bundan tam 1374 gün hayalinde Öğretmenlik olan ve Üniversite kampüsünde bu hayali elinden alınan Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, Ailesine ve Ülkücü camiamıza bir kez daha başsağlığı diliyorum. Bu uğurda, yine hayali öğretmenlik olan Ülkücü Şehidimiz Ertuğrul Dursun Önkuzu’yu da rahmet ve saygıyla anıyor, ailesine ve ülkücü camiamıza başsağlığı diliyorum.

Vazifesini yaparken terör örgütleri tarafından şehit edilen kahraman öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize sabr-ı cemil niyaz ediyorum.”


   29 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1319 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu