29 Kasım 2018, 10:51 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Böylemi olurdu?

Böylemi olurdu?

Böylemi olurdu?...   Türkiye’mizin düze çıkışının ve ülkemizde adil bir düzenin inşasının sağlanmasının, demokrasi kılıflı seçimler yoluyla değil, şartlar gereği oluşacak bir oluşum sayesinde gerçekleşeceği inancını taşımakla birlikte; 2019 yılı yerel seçimlerine dair bağımsız aday olmak dışında, bir siyasi parti çatısı altında aday olmak isteyenler açısından siyasi partilerin kimleri aday gösterip göstermemesi elbette partilerin iç meseleleridir.


   Ancak dikkatimi çeken odur ki, gerek ilçemizde gerekse ülkemizin değişik il ve ilçelerinde aday adaylığı başvurularında AKP’ye gösterilen ilgi, niçin muhalefet partilerine de gösterilmemektedir?!

   İlçemizi de göz önüne alarak kendi kendime düşünmüyor değilim, ki bu düşüncemi birkaç tanıdığımla da paylaşmıştım:

  -Bugün diyelim ki Saadet Partisi yüksek düzeyde bir oy potansiyeline sahip olarak TBMM çatısı altında grubu bulunsaydı, veya CHP, MHP ve İYİ Parti iktidar partisi konumunda olsalardı, acaba aday adaylığı başvurularında bugün AKP’nin gördüğü kadar bir ilgiyi görmezler miydi?

  Ve siyasi düşünce sanki kalıtsal olarak geçiyormuş yanlışlığı ve algısı doğrultusunda, “Yav ben babadan Milli Görüşçüyüm, yav ben babadan Ülkücüyüm, yav ben babadan Halk Partiliyim” diyenlerle karşılaşılmaz mıydı?!

   “Yasin kardeşim iyi güzel söylüyorsun ama bugün bir Saadet Partisine, CHP-MHP ve İYİ Partiye veya diğer partilere AKP’ye gösterildiği kadar ilgi gösterilmemişse, belki de bu ilkesel ve ideolojik nedenlerden dolayıdır. Yani bir muhalefet partisinden aday olursam kazanamayabilirim ama iktidar partisinden olursam kazanma şansım yüksek olur, iktidar partisinden aday olamasam da mevkiim sağlamlaşır ve derecem artar şeklinde değildir.”

   Haaa, çok özür diliyorum ben işin o kısmını hiç düşünememiştim(!)

   Evet çok doğru, ilke ve ideoloji(!)


   29 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2610 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri