14 Kasım 2018, 13:21 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

internet Cafe sahiplerine seminer verildi

internet Cafe sahiplerine seminer verildi

internet Cafe sahiplerine seminer verildi...
Her yıl olduğu gibi bu yıl da İnternet Cafe sahiplerine, kaymakamlık tarafından seminer verildi.

5651 Sayılı kanununa göre; İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları ile Mesul Müdürlerine yönelik olan seminere, ilçemizden toplam 5 İnternet Cafe sahibi katıldı.

Bu yıl 10.’su düzenlenen seminer, Bilgisayar Öğretmeni Hasan Mehmetoğlu ile İlçe Sivil Toplumla İlişkiler Şefi Bayar Çetinkaya tarafından verildi.

Katılımın zorunlu olduğu seminer; 5 Kasım 2018 Pazartesi günü başlayıp, 9 Kasım 2018 Cuma günü sona ererken, seminerin son gününde de düzenlenen törenle katılımcılara, “10.dönem seminere katılma belgesi” verildi.

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Esma Doğan Candan tarafından katılım belgeleri verilen İnternet Cafe sahipleri de, semineri düzenledikleri için kendilerine teşekkür etti.

5 gün boyunca İnternet Cafe sahiplerine verilen seminerde;
“Bilişim suçları, internetin güvenli ve bilinçli kullanımı, internet güvenliğini ve bilinçli kullanımını tehdit eden unsurlar, web tarayıcıların ve arama motorlarının güvenli ve bilinçli kullanımı, e-posta yazılımlarının güvenli ve bilinçli kullanımı, e-sohbet ve forum yazılımlarının güvenli ve bilinçli kullanımı, uygunsuz içerik filtreleme yazılımının kurulumu ve kullanımı, uygunsuz içerik filtreleme yazılımıyla internette alınılabilecek güvenlik önlemleri ve İnternet toplu kullanım sağlayıcılarının işyerlerinde uyması gereken kurallar” gibi konular üzerinde durulduğu öğrenildi.


   15 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1328 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.142 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu