14 Kasım 2018, 13:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kadınlardan Üniversite Öğrencisinin tezine destek

Kadınlardan Üniversite Öğrencisinin tezine destek

Kadın Girişimci Derneği’nden Üniversite Öğrencisinin tezine destek...
İlçemizde Öğretmen-Yazar Nezahat Göçmen’in öncülüğünde ilk defa kurulan ve Başkanlığı’nı Meryem Zorlu’nun yaptığı Kadın Girişimciler Derneği, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğrencisinin tezini hazırlamasında destek oldular.

Hacı Bayram Veli Üniversitesi Gastronomi Bölümü Öğrencisi Samet İrtem’in, “Şereflikoçhisar’a has yöresel yemeklerin tanıtımı” adlı tez konusunda yardımcı olan Kadın Girişimciler Derneği, ilçemizin yöresel yemeklerini hazırlayarak tanıttı.

Dernek Başkanı Meryem Zorlu’nun evinde pişen yöresel yemeklerin tarifini de tek tek not alan Samet İrtem, yemekleri de fotoğrafladı.

Şereflikoçhisar’a has yöresel yemeklerin tanıtımında kendisine destek veren Kadın Girişimciler Derneği’ne teşekkür eden Samet İrtem: hazırlanan yemekleri ilk defa tattığını, çok beğendiğini söyleyerek; “Tezimin hazırlanması konusunda bana destek veren Kadın Girişimciler Derneği’ne çok teşekkür ederim. Beni mutlu ettiler.” dedi.

Diğer yandan; Güler Pide’de ve EFA Unlu Mamullerinde de pidenin yapımının gösterildiği belirtilirken Meryem Zorlu’nun evinde hazırlanan yöresel yemeklerin; dernek yönetim Üyeleri Seçil Kaynak, Mürvet Karacan, Solmaz Güneş ve Elif Güneş tarafından yapıldığı belirtildi.


   15 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1540 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Serkan YILMAZ
Teşekkürler. Ayrıca emeğinize sağlık..
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu