07 Kasım 2018, 16:03 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ekmek Hijyen Eğitimi verilecek

Ekmek Hijyen Eğitimi verilecek

Ekmek Hijyen Eğitimi verilecek...Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ankara Ticaret Odası işbirliği ile Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği kapsamında; ekmek üretimi, satışı veya dağıtımında çalışan personele yönelik “Ekmek Hijyen eğitimi” verilecek.

13 Kasım 2018 Salı günü 09:30’ da Kaymakamlık Salonu’ nda Şereflikoçhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ nde görevli Gıda Kontrol görevlisi Akgün Akdan ve Suna Kocabaş tarafından verilecek olan eğitim, bir gün sürecek.

Katılmanın zorunlu olduğu söz konusu eğitimin sonunda sınav yapılacağı ve sınav sonucuna göre de, Ankara Ticaret Odası tarafından sertifika verileceği öğrenildi.

Gıda Kontrol Görevlisi Akgün Akdan eğitimle ilgili olarak; “Ekmek hijyeni oldukça önemli bir husustur. Ekmeğin üretiminden tüketiciye ulaşmasına varana kadar birçok aşamadan geçiyor. Bu aşamaların çok dikkatli ve hassas bir şekilde gelişerek tüketiciye son derece temiz, sağlıklı ve güvenle tüketeceği gıda olarak ulaşması gerekmektedir. Yapılacak bu eğitim bu hassas döngüde görev alan personelin daha dikkatli, en yüksek sorumlulukla davranmasına olanak sağlayacaktır“dedi.

5996 sayılı Kanun kapsamında yapılan denetimlerde, Ekmek Hijyen Eğitimi olmayan personelin çalıştırıldığı tespit edildiği takdirde yasal işlem başlatılacağı ifade edildi.


  8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2295 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.195 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri