07 Kasım 2018, 15:55 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Vali Ercan Topaca veda etti

Vali Ercan Topaca veda etti

Vali Ercan Topaca veda etti...

Vali Ercan Topaca, Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirilmesi sebebiyle 5 Kasım 2018 Pazartesi günü, Ankara Valiliğinde mesai arkadaşlarına veda etti.

Vali Topaca’yı Ankara Valiliğinde Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Kaymakamalar, İl Müdürleri ve personel uğurladı.

Vali Topaca, veda konuşmasında şunları kaydetti: “19 Eylül 2016’da başlamış olduğum Ankara Valiliği görevim, son çıkan Valiler Kararnamesi ile bugün sona ermektedir. Beni bu göreve layık gören ve her zaman desteğini arkamızda hissettiğimiz başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarımıza, çalışma arkadaşlarımıza, il ve bölge müdürlerimize, karargâhımızda çalışan bütün arkadaşlarımıza, görev yaptığım süre içinde her zaman desteklerini gördüğüm bütün belediye başkanlarıma ve büyük bir anlayışla bize yardım eden Ankaralı hemşerilerime huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum.
İki yıllık görevim süresince gerek Valilik personeli gerekse diğer kurum ve kuruluşlarda çalışan bütün arkadaşlarımın yakın ilgisini, desteğini, samimi şekilde görev yaptığını, birlikte ve koordineli bir şekilde çalıştığını gördüm. Bu da her alanda başarıyı getirdi. Memurundan âmirine bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Başkente hizmet etmek çok onurlu bir görevdir. Cumhuriyetimizin kurulduğu, binlerce yıllık bu tarihî şehre, içinde bulunduğumuz bu tarihî mekânda hizmet etmiş olmak benim için ayrı bir gurur kaynağıdır.
Ankara’yı severek ve gerektiğinde yirmi dört saatimizi hizmete ayıracak şekilde çalıştık. Ankara’nın güvenliği ve asayiş konusunda güvenlik teşkilatımız mesai mefhumu olmaksızın daima, gece-gündüz demeden işe koşmuşlardır. Bu vesile ile bütün güvenlik teşkilatımıza Ankaralı hemşerilerim, devletim ve şahsım adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

Eğitim alanında yapılan hizmetlerden söz eden Vali Topaca nöbet değişiminden sonra da yeni Valimizle bu hizmetlerin aksamadan devam edeceğine inandığını söyleyerek “Yeni Valimiz de tecrübeli, ülkesine hizmeti seven, gayretli bir arkadaşımız. Onun da aynı şekilde devam ettireceği konusunda hiçbir endişemiz yok.” diye konuştu.

Çok büyük bir fedakârlıkla çalışan, Ankara’ya hizmet için âdeta bir yarış içinde olan Vali yardımcıları, kaymakamlarla birlikte birbirlerini yönlendirerek, destekleyerek, Ankara’nın güzelliği ve refahı için bir ekip olarak çalıştıklarını söyleyen Vali Topaca konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu vesile ile ismini zikredemediğim bölge müdürlerimiz, il müdürlerimiz, diğer meslek gruplarına huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu tür meslekler kimse için bâki değil. Belli bir dönem yaparsınız, belli bir süre sonra da bayrağı başkasına devredersiniz. Benim için de yirmi altı aylık Ankara Valiliği görevi son Valiler Kararnamesi ile sona ermiştir. Bundan sonra da Ankaralı bir hemşeriniz olarak Ankara’da yaşamaya devam edeceğim. Devletimizin bana tevdi edeceği her türlü işe hazır bir şekilde bekleyeceğiz. Bizler devletimizin neferiyiz; makamın, mevkiinin bir önemi yok.
Bu uğurlama programına iştiraklerinizden dolayı bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Sağlık, afiyet ve başarı diliyorum. Devletimiz adına yürüttüğünüz hizmetleri en güzel şekilde yapmayı ve milletimize layık olmayı, Cenab-ı Hakk’ın da razı olacağı şekilde hizmet etmeyi nasip etsin. Haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Uzunca bir süre birlikte olduk. Karşılıklı olarak hakkımız geçmişse ben hakkımı helal ediyorum. Cenab- Hakk’ın huzuruna kul hakkıyla çıkmak istemiyorum. Tekrar teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.”

Konuşmasının ardından Vali Topaca, kendisini uğurlamaya gelenlerle vedalaşarak makamdan ayrıldı.

  8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2296 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri