07 Kasım 2018, 15:41 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Mümkün mü?

Mümkün mü?

Türkiye'mizin herhangi bir ili veya ilçesinde devlet memurluğu görevinde bulunan ama...


   Türkiye’mizin herhangi bir ili veya ilçesinde devlet memurluğu görevinde bulunan ama, devlet ciddiyetiyle bağdaşmayacak nitelikte keyfi tavırlar sergileyerek vatandaşların yasal sınırlar içerisindeki iş ve işlemlerinin gecikmesine sebep olan, hatta vatandaşların iş ve işlemlerinin görülmesi bağlamında bir soruya dahi tahammül edemeyip  asabi davranışlarda bulunan ve sıfatı devlet memuru olan herhangi bir bireyi düşünelim.


   Şimdi bu cümleler ışığında sormak gerekirse, böylesi bir karakter yapısına sahip devlet memuru sıfatını taşıyan bir zat tarafından sıradan vatandaşlara karşı sergilenen tavırların aynısı, bakan-milletvekili ve genel müdür pozisyonunda bir kişiye sergilenebilir mi?!

   Ve işsizliğin ve iş bulmanın ciddi bir sıkıntı halini aldığı bu ortamda, bakan-milletvekili-vali-kaymakam ve genel müdür pozisyonunda bir kişinin karşısında asabiyetten eser kalır mı?!

   Sergilenemez ve kalamaz! Çünkü, o sıradan vatandaş konumunda olan bireyin belki de yüksek düzeyde görevli bir yakını ve tanıdığı yoktur ama bir bakanın, milletvekilinin, valinin, kaymakamın ve genel müdürün karşısında birtakım ciddiyetsiz davranışlar sergilenmesi halinde kişi, görevden de alınabilir veya tayini istemediği bir yere de çıkartılabilir.

   İşte bunlar, içinde bulunduğumuz bozuk düzenin ortaya çıkan sonuçlarından birisidir maalesef!


  8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 964 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Sınırlıyız! Sınırlıyız!
Yeryüzünde yaşayan milyarlarca insan açısından yabancı dil kavramı olmadığını...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para