07 Kasım 2018, 15:40 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

KONUŞMAK/ YAZMAK/ OKUMAK

KONUŞMAK/ YAZMAK/ OKUMAK

Bir kurum veya birim temsilcilerinin olduğu kadar ferdi yetenek sahibi insanların...


Bir kurum veya birim temsilcilerinin olduğu kadar ferdi yetenek sahibi insanların, bilgilerini topluma, yaşam hayatına indirgemesi,  sağlıklı bilgi donanımlı davranışlarındandır. Bunu karşılıklı bilgi alış verişlerinde görürüz, kitaplarında okuruz, toplantı  (konferans) salonlarında dinleriz. Edinilen bilgiler uygulamalarımızda bize hayatı kolaylaştırmaktadır.


İnsanlar hep konuşmak suretiyle bilgi sahibi olduklarını bildirmektedirler, yani söylediği konuda bilgili olduğunu, tariflerle  konuya  ait esas işin halloldukları kanaatindedirler. Konuyu konuşmakla, ifade etmekle durum izahı yapılabilinir, ancak durumu uygulamaya koyduğunuzda verilerin AKİM olduğunu görürsünüz ve deneme yanılma- söylemleri gibi netice çıkar.  İşletmelerde ve üretimlerinde söz sahibi olanlar, kitabı bilginin uygulamalar neticesinde olduğunu da söylerler.

Aylarımız ve akabinde günlerimizin verim etkinliğine tesir eden yabancı para değeri hakkında da konuşmalar   bilgi aktarımları yapılmaktadır. Dünyada, her türlü ticarette geçerli bir nolu yabancı para birimi kendisini, kendisine bağlayanlara doğrusu fevkalâde elastiki veriler belirtmektedir. Sen her türlü ekonomik etkin yürürlüğü böyle bir yabancı paraya bağla, sonra da milli yaşamdan bir özün kaybolmasın! Bu durumu izah edenler: Bu yabancı paranın birkaç defa değerinin yükseltilip bazen de indirilmesi hususunu anlatanlar, durumun nedenini dış güçlere ait olduğuna bağlıyorlar. Burada inişin nedeninin de etkin ticari çoğulculuğun verilerine de bağlıyorlar.  Ama inişler olduğunda da KERAMET ALGI OPERASYONU, çıkışlarda da dış güçler ALGI OPERASYONU etkili olduğunu izahdan  kaçınmalıdırlar.

İnsanların konuşarak ekseriye görüntüye kılavuzluk ettikleri görülmüştür.
Sayın Şereflikoçhisarlılar, her türlü bilgi ihtiyacımızı birbirlerimizle veya birine danışarak gidermekten daha etkin durum, yazılanları okumaktır: Bilgi araştırmasını yapmaktır. Bilhassa konunun fenni, tıbbi ve teknik bilgilerini bu hususta yayın yapan bilgi raporlarını ve verilerini okumaktır. İnsanlar en güzel dayanışmayı konuşmak kadar, yazmak ve okumak gibi davranışta bulunmakla gideririler,  buna inanır  ve temenni ederim. Çareleri konuşarak bulmak gibi yazarak da insanlarına, topluma bilgi kazandırılmış olur. Bilgi algılarımızı  kulaktan dolma, dinleme gibi alışkanlıklardan kurtarmalı ve YAZMAK   ve OKUMAK gibi eylemi benimsemeliyiz, ben bu kanaatteyim.

Şereflikoçhisar’ın ihtiyaçları çoktur, herkes noksanlıkları ve yanlışlıkları bir bilgi olarak topluma ve ilgili temsilcilere  YAZARAK duyurmalıdırlar.

Yazarak bilginin önemini bildirir, günün değişken yabancı para değerinin geleceğimizi daha da etkileyeceği kanaatiyle, tedbirli olunmasını, müsrifli davranılmamasını dilerim.

   8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1557 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu