07 Kasım 2018, 15:38 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Üç Maymunu Oynamayalım!

Üç Maymunu Oynamayalım!

Kadına şiddet konusunda alınan önlemlerde başarısız oldukları besbelli! Bu konu yine biz kadınlara düşüyor...


Biri şarkıcı diğeri oyuncu Türkiye’nin tanıdığı iki ünlü sima Sıla ve Ahmet Kural..


Hepimizin malumu; Geçtiğimiz hafta şarkıcı Sıla, fiziksel şiddet gördüğü gerekçesiyle savcılığa başvurarak  Ahmet Kural’dan şikayetçi oldu. Şikayet sebebini  darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit olarak gösterip, koruma kararı filan aldırdı. O günden beridir de ülke gündemine oturdular!  
Sıla’nın aldığı darp raporunda; (yazmaya bile elim varmıyor) tüm vücuduna, kafasına, kollarına, bacaklarına tekme ve yumruk darbeleri aldığı, yerde sürüklendiği, darp sırasında idrarından kan ve pıhtı geldiği, yine yapılan muayene sırasında Sıla’nın kafasında, yüzünde, her iki kolunda, her iki diz kapağının altında ve kalçasında çok sayıda morluk, şişlik ve darp izi saptandığı belirtiliyor.

Sıla bu yaşadıklarının üstüne “Hiçbir ceza, yaptırım benim yaşadığım KÂBUSU hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Bana uygulanan şiddet karşısında DİLSİZ KALMAMAYI SEÇİYORUM” dedi.

Ahmet Kural ise; sosyal medyadan  bir video paylaşarak suçlamaları kabul etmedi. Ne olursa olsunmuş- böyle bir olayın tarafı olduğu için, başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyormuş muş- O gece onunla paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliymiş miş- Herkesin ayıbı kendineymiş miş- Kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti saygı ile karşılıyormuş muş- Bu olaydan kendi de bir çok ders çıkaracakmış mış” Pes!!!

Bundan sonraki süreç daha vahim toplum ikiye ayrıldı. Gazeteciler köşelerinde, insanlar sosyal medyada  Sıla ve yahut Ahmet Kural’ın aleyhinde yorumlar yazdılar. Kural’ın açıklamalarından kendilerince anlam çıkaranlar,  ne yazık ki “Kim bilir ne dedi!” de dayak yemeyi hak etti demeye getirdiler. Hani bizde vardır ya “Ölende mi suç öldürende mi?” o hesap!

Sıla hayranı değilim. Açayım da Sıla’dan bir şarkı dinleyeyim demem. Rast gelirsem şarkısını-yorumunu beğenirsem dinlerim ama bir kadın olarak Sıla’nın yaşadıklarına inanılmazzz üzüldüm. Ve vereceği hukuk mücadelesini kalpten destekliyorum.

Sıradan bir vatandaş bile gördüğü şiddeti kendi anasına- babasına- kimselere söyleyemezken, tanınmış birisi olarak çıktı yaşadıklarını sineye çekmeyerek bir mücadele başlattı.  (Anlatması iyi de oldu zira bu konuda çıkacak yasaları ağırdan alanlar belki seçim öncesi göze girmek için hızlanabilirler)

Bu arada da avukatları birbirlerine düştüler! Bir de bana çok enteresan geldi! Sıla’nın avukatı erkek- Ahmet Kural’ın avukatı kadın(!)

Kadına şiddet maalesef toplumumuzda kanayan bir yara. Günümüz geçmiyor ki eşinden yada hiç tanımadıkları adamlar tarafından bir sebep bulunarak şiddete maruz kalan kadınların haberlerini duymayalım. Bunun eğitimle de ilgisi yok!

Bugüne kadar kimlerin kimlerin isimleri şiddet haberleriyle manşet oldu! Duyuyorsunuz şok oluyorsunuz  “Aaa o da mı? inanamıyorum” diyorsunuz.  

Dört duvarın arasında ne yaşanır bilinmez!  Kim haklı kim haksız onu Allah bilir! ama hiç kimse, hiç bir canlı nedeni ne olursa olsun şiddeti hak etmez! Atalar boşa dememiş “İnsanlar konuşa konuşa...”

Toplumda şiddet eşiği giderek yükseliyor. Yahu eskiden kızlar hiç kavga etmezdi, gençler de en fazla tekme- tokat- yumruk. Şimdi kızı da aynı erkeği de atarlı ve de giderli!  ‘Bana omuz attı’ diyor ‘Bana sosyal medyadan X işareti gönderdi’  diyor bunu yaralama hatta öldürme sebebi olarak bile görebiliyor!

Eğitimde dünya sıralamalarında esamemiz okunmasa da hamdolsun kadına şiddette ilk sıralarda yer almaktaymışız(!) Elbette eşine çok güzel davranan ve eşlerinin kıymetini bilen erkeklerde varmış  ama çok azlarmış!

Kadına şiddet konusunda alınan önlemlerde başarısız oldukları besbelli! Bu konu yine biz kadınlara düşüyor! Şiddet gören kadınların sessiz çığlıklarını biz duyalım- duyuralım- destek olalım! Üç maymunu oynamayalım! Bırakalım üç maymun sadece hikayelerde kalsın!
 

   8 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1457 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu