31 Ekim 2018, 14:38 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kızılay Haftası Kutlanıyor

Kızılay Haftası Kutlanıyor

Kızılay Haftası Kutlanıyor...Her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası, bu yıl da tüm yurtta kutlanıyor.

İlçemizde de kutlanan Kızılay Haftasında bu yıl, Okullara kalem ve kitap dağıtılıyor.

Kızılay Şube Başkanı Ömer Karacan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçemiz okullarını tek tek gezerek, hem Kızılay haftası ile ilgili olarak bilgiler aktarıyor hem de öğrencilere kalem ve kitap veriyor.

6.,7. ve 8.sınıflara matematik kitabı, Fakülteye hazırlık edebiyat kitabı ve ilkokullara da hikaye ve roman dağıtıldığı ve bugüne kadar da 500’ü aşkın kitap dağıtımı yapıldığı belirtilirken kitap dağıtımının da devam ettiği ifade edildi.

Başkan Ömer Karacan da Kızılay Haftası ile ilgili olarak; “Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın kara gün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar.
Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek, içecek, yakacak, çadır ve para yardımı yapar.
Bizler de Şereflikoçhisar temsilciliği olarak, Kızılay adına yardımlarda bulunuyor, yiyecek ve giyecek yardımını yapıyoruz.
Kızılay Haftasında da, Okullarımızı gezip, öğrencilerle biraraya geliyor, Onlara Kızılay haftası ile ilgili olarak bilgiler aktarıyor, kalem ve kitap hediye ediyoruz.
Bu vesileyle de Kızılay Haftası; Ülkemize, milletimize ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Diğer yandan; Kızılay Haftası nedeniyle de ilçemizdeki okullar, kendi bünyelerinde haftayı çeşitli etkinliklerle kutluyor.

  1 Kasım 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2251 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.187 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım