24 Ekim 2018, 14:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Denetlemeler sonunda raporlar Valiliğe iletildi

Denetlemeler sonunda raporlar Valiliğe iletildi

Okul Kantinleri ve Yemekhaneler Denetlendi...


Vali Ercan Topaca’nın talimatıyla, Kaymakam Sedat Yıldırım öncülüğünde kurulan Kantin Denetleme ekibi tarafından okul kantinleri ve yemekhaneler denetlendi.

İlçe Tarım Müdürlüğü, Belediye Zabıtası, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden oluşan denetim ekibi, İlçemizde bulunan 3 yemekhaneli okullarının ve 15 Okul kantinin denetimini Pazartesi günü başlayıp Salı günü bitirildi.

Okullarda güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınması kapsamında yapılan denetimler sırasında; Gıda Güvenilirliğine, Personel Hijyenine, Alet Ekipman Hijyenine, İşyeri Hijyenine, Havalandırmaya, Gıdaların Taşıma ve Servisinde Hijyene Uyumuna, Depolama ve Muhafaza Kurallarına Uyumuna, Gıda Maddelerinin Hazırlanması ve İşlenmesinde Kurallara Uyumuna, Sıcaklık Kontrolü ve Sağlık Zincirine Uyumuna, Gıda, Satışı ve Tüketimindeki Kurallara Uyumuna, Kantin Çalışanlarının belirli aralıklarla GBT sorgulamalarının yapılmasına, yangında korunma tedbirlerinin alınması/ yangın tüpüne vb.malzemelerin varlığına ve ecza dolabına bakıldı.

Denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşıldığı zaman okuldaki görevliler uyarılırken aynı olumsuzluklar tekrarlandığı zaman cezai yaptırımın uygulanacağı belirtildi.

Titizlikle yapılan denetimlerin sonunda düzenlenen raporların sonuçlarının da kaymakamlık tarafından her ay toplu halde Valiliğe iletileceği öğrenildi.

Denetimler, 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılının sonuna kadar her ay rutin olarak yapılacak.

  25 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1383 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu