24 Ekim 2018, 14:14 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öğrencilere Diş Taraması

Öğrencilere Diş Taraması

öğrencilere Diş Taraması...

“Toplum Sağlığı Merkezi” tarafından; çocuklarda diş sağlığının korunması için okullarda  “Koruyucu Florür Vernik Uygulaması” yapıldı.

Toplum Sağlığı Merkezi’nden Diş Doktoru Ümit Akca’nın yönetimi ve hemşirelerden oluşan ekip, İlçe merkezi ve merkeze bağlı mahalle, Anaokulu ve İlkokul 1.,2.,3.,4. sınıf öğrencilerine “Florlü Vernik Uygulaması” gerçekleştirdi. Ekim Ayı başında başlanan uygulama bu hafta sonu tamamlandı.

Diş Doktoru Ümit Akca, uygulama öncesi öğrencilere diş fırçalama tekniğini gösterirken,  florlü vernik uygulamasının yararlarını diş çürüklerinin oluşumunu nasıl engellediğini ve buna bağlı olarak çürük diş riskini nasıl en aza indirdiğini anlattı.

“Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün” yönetim sistemine 1. sınıf öğrencilerinin ağız diş tarama sonuçları hakkında bilgi girişi yapılacak . Bu yıl ilki gerçekleştirilen bu uygulamada öğrencilerin diş ve ağız sağlığı bilgileri sürekli güncellenecek.

Bu yılda okullarda, ağız ve diş sağlığı kapsamında Ana sınıfı ve İlkokul öğrencilerine diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.


   25 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2176 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri