24 Ekim 2018, 13:47 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Adalet diyemem!

Adalet diyemem!

Adalet diyemem!...


   Bir yayınıyla yeryüzünde çok sayıda insana hitap edebilme özelliğine sahip medya vasıtasıyla; bu dünya hayatında insanca bir yaşam şeklinin hakim olması ve sorumluluk makamında olanların sorunların çözümüne ve hizmetlerin gerçekleştirimine samimi şekilde eğilim göstermeleri noktasında eğitici-öğretici-teşvik edici yayınlara ve sunumlara ağırlık verilmesine, aklı başında hiçbir insanın itirazının olamayacağı düşüncesindeyim.

   Ama bizleri gerçeklerden uzaklaştırma ve  dikkatlerimizi alakasız konular üzerinde yoğunlaştırma yönünde medya vasıtasıyla gösterilen çabaların arkasında da, etraflı ve derinlikli bir mikropluğun aranılması gerektiği fikrindeyim!

    Cümleleri ışığında konuyu, eğitici-öğretici-teşvik edici hiçbir yanı olmayıp, bizim borçlarımızı-harçlarımızı kolayca ödeyebilmemiz ve geçimimizi de rahatça sağlayabilmemiz noktasında en ufak bir katkısı olmayan bir medya sunumu futbol maçlarına ve topçulara getirmek gerekirse;

    Dikkatimi çeken futbolcu adı altındaki bazı topçuların, gerek top sahası içindeki tavırları ve gerekse top sahası dışındaki birtakım densiz hareketleriyle yoğun şekilde gündeme getirilmesidir!

    Tanım yerindeyse gecesini gündüzüne katarak iyi bir iş-güç ve kariyer sahibi olmak adına üniversite mezunu olup da iş bulamayan ve bulmakta zorlanan ülke insanlarımızın varlığıyla birlikte, emekli olduğu halde geçimini sağlayabilmek için daha da çalışmak zorunda kalan yurttaşlarımızın varlığında; diğer taraftan plastik top parçası etrafında koştukları için 20’li ve 30’lu yaşlarda birileri paralarla kudurtuluyor ise, ben böyle bir düzene adalet diyemem!

     Ve medya vasıtasıyla bir katıksızın ve bir süzmenin üzerinde yoğunlaştırılan ilgi; hiçbir insanımızın sokakta yaşamaması, hiçbir insanımızın işsiz kalmaması ve hiçbir insanımızın geçim sıkıntısı çekmemesi adına sorumluluk makamındakileri harekete geçirmeye yönelik gösterilmiyorsa, ben böyle bir düzene hakça bir düzen diyemem!

     Velhasıl topçularla birlikte topçu, popçu, manken ve dizi oyuncusu adı altında bazı hal ve hareketleriyle gündemi işgal eden ve etmesi sağlananlar, bozuk düzenin ve faizci-sömürücü sistemin birer kırıntılarıdırlar. Bu bozuk düzen içinde mesela bir topçu, “Bir emekçinin yılda kazanamadığını ben 90 dakikada kazanıyorum ama bu adil değildir” diyebilir mi diyemez çünkü işine gelmez!

    Ama can-ı gönülden inanıyorum ki siyasi ve iktisadi bir kasırganın kopuşu ve bozuk düzenin yıkılışı sonrasında ADİL DÜZEN’E  geçildiğinde, insanca-hakça bir yaşam şeklinin hakimiyeti sağlanacak ve medya pislikleri de temizlenecektir vesselam!


  25 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1451 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yıkılsın ve yerle bir olsun! Yıkılsın ve yerle bir olsun!
İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzeni içerisinde insana dair iyi niyet halleri ...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu