17 Ekim 2018, 14:06 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Ziyarette öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıldı

Ziyarette öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtıldı

Faik Yavuz İlçemizi ziyaret etti...
Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı
Faik Yavuz İlçemizi ziyaret etti

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ankara Ticaret Borsası tarafından Şereflikoçhisar Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerine giyim, ayakkabı, kırtasiye malzemesi yardımı yapıldı ve Okulun ihtiyaçları karşılandı. Ve ilk defa bu yıl, ATB tarafından getirilen tiyatro oyunu da sahnelendi.

Ankara Ticaret Borsası Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcsı hemşehrimiz Faik Yavuz, ATB Meclis Başkanı İbrahim Öztürk ve ATB Yönetim Kurulu Üyeler ile birlikte Şereflikoçhisar’a geldi. Kaymakam Sedat Yıldırım’a yaptığı ziyarette Başkan Faik Yavuz, hem Şereflikoçhisarlı çiftçilere ve esnaflara müjde verdi hem de Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle biraraya gelerek “Ateşten Gömlek” isimli tiyatroyu öğrencilerle birlikte izledi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’A MÜJDE VERDİ
Başkan Faik Yavuz ve beraberindekiler ilk olarak, Kaymakam Sedat Yıldırım’ı daha sonra da Belediye Başkanı Ferda Polat’ı ziyaret etti.

Kaymakam Sedat Yıldırım’ı ziyareti sırasında yaptığı konuşmasında Şereflikoçhisarlı çiftçilere ve esnaflara müjde veren Başkan Faik Yavuz; “Şereflikoçhisar’da tarımsal bir potansiyel var. Bu tarımsal potansiyeli harekete geçirmek için senelerce uğraşıyoruz. Bunun en iyisi piyasanın oluşacağı yer Borsadır. İnşallah sizin desteğinizde buraya çok hızlı bir şekilde önümüzdeki sezon salonumuzun, büroların ve yazıhanelerin olacağı önemli bir satış salonu kuracağız. Projeleri çizdik, hazırlıklarımız tamam, hemen temelini atabilecek durumdayız.
3 bin küsür m2 arsayı Belediye bize tahsis etti ama hazine çıktı. İnşallah sizin desteğinizle buraya çok hızlı bir şekilde 2019 yılındaki hasat sezonunda borsayı açmayı düşünüyoruz” dedi.

Yatılı Bölge Ortaokul’una yapılan yardımdan da bahseden Başkan Faik Yavuz; “12-13 yıldır Yatılı Bölge Ortaokulu’nun öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını ve okulun eksikliklerini biz karşılıyoruz ATB olarak. Bu sene bir değişiklik yaptık, her sene oyuncak falan getiriyorduk, bu sene de Halide Edip’in “Ateşten Gömlek” isimli tiyatrosu sahnelenecek. Çocuklara tiyatro sevgisini vereceğiz” dedi ve Kaymakam Sedat Yıldırım’a da kendilerini kabul ettiği için teşekkür etti.
Kaymakam Sedat Yıldırım da; “Sizi görmekten ve sizi ağırlamaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hele hele Ülkenin şuanda içinden geçtiği süreçte böyle bir yatırımın bu ilçede, hızlı bir şekilde yapılması için bizim de İlçe Kaymakamlığı olarak elimizden geleni yapacağımızı söyleyeyim. Belki bu dönem için anlamlı bir yatırım olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bürokrasiyi kaldırın” talimatının yazılı olarak kendisine ulaştığını belirten Kaymakam Sedat Yıldırım, İlçede Borsa yapılacak yerle ilgili çıkan sıkıntının Salı günü hallolacağını belirterek; “Salı günü, 492 Sayılı harçlar kanununa göre rayiç bedel 104 bin lira karşılığında tapu devrinin olacağını” söyleyerek bunun da Ankara Ticaret Borsasına, “harç bedeli üzerinden hızlı bir şekilde devri yapılsın” diye resmi bir yazıyla devri yapılacağını belirtti.

Kaymakam Yıldırım da Başkan Faik Yavuz’dan, ilçeye yapılacak borsanın 2019 yılında açılışının yapıldığı günlerde OSB’nin de tam olmasa da faaliyete hazır hale geleceğini, OSB’nin faaliyete hazır hale geldiği zaman yatırımcı bulunması gerektiği için yatırımcı bulmasını istedi.
ATB Başkanı Faik Yavuz da, yatırımcı bulabileceklerini hatta yatırımcıya finansal anlamda destek de olabileceklerini belirterek, “yeterki bu yatırımı yapın” dedi.

Kaymakam Yıldırım’a ziyaret, karşılıklı olarak nazar boncuğu ve tuzdan yapılmış ürünlerin takdim edilmesinden sonra sona erdi.

Belediye Başkanı Ferda Polat’a yaptığı ziyarette Başkan Polat; İlçede yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi ve OSB için yatırımcıların gelmesi için Faik Yavuz’dan yardım istedi.

Başkan Faik Yavuz da, OSB için yatırımcıların getirilmesi konusunda yardımcı olabileceklerini hatta finansal destek de bile bulunabileceklerini belirterek, Başkan Polat’a çalışmalarında başarılar diledi.
Buradaki ziyarette, ATB tarafından Başkan Polat’a nazar boncuğu takdim edildikten sonra sona erdi.

YBO’NUN ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU
Başkan Faik Yavuz son olarak Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

Okulda öğle yemeği yedikten sonra, öğrencilerle biraraya geldi.

Bu yıl da okulun tüm ihtiyaçları karşılanırken, okulun 140 öğrencisine ATB olarak giyim, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi verildi.

Öğrencilerle bire bir konuşarak, onların sıkıntısını ve isteklerini dinleyen Faik Yavuz, öğrencilerin yanlarında olduklarını belirtti.

Tiyatro sevgisinin çocuklara verilmesi amacıyla Ankara Ticaret Borsası tarafından getirttirilerek sahnelenen Halide Edip Adıvar’ın aynı adlı eserinden uyarlanan “Ateşten Gömlek” isimli tiyatroyu, Öğrencilerle birlikte izleyen Başkan Faik Yavuz ve beraberindekiler, tiyatronun bitiminin ardından ilçeden ayrıldılar.

Başkan Faik Yavuz ve beraberindekilere Şereflikoçhisar’dan Belediye Başkanı Ferda Polat, Ticaret Odası Başkanı Levent Koçak ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmet Koçak eşlik etti.


  18 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1561 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para