17 Ekim 2018, 14:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Bu binanın akıbeti ne olacak?

Bu binanın akıbeti ne olacak?

Bu binanın akıbeti ne olacak?...
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik (PYD) soruşturmalar ve açılan davalar kapsamında hazineye devredilen Özel Kudret Ünal İlköğretim Okulu binasının akıbetinin ne olacağına ilişkin belirsizlik devam ediyor.

Edinilen bilgilere yönetim kademesince binanın  Uygulama Oteli ve Konuk Evi yapılması için YİKOB’a öneri götürüldü, proje çalışması yapıldı ve ifade edilen doğruysa ödenek de temin edildi.

Buna karşın yerel yönetim ve bazı siyasiler binanın öğrenci yurdu olarak tahsis edilmesi için girişimlerde bulundu ve Kredi ve Yurtlar Kurumu, anılan binanın öğrenci yurdu için uygun olup olmadığı konusunda görüş istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, KYK’ya “uygundur” görüşü bildirildi ve bunun üzerine KYK Genel Müdürlüğü, hazineye müracaat ederek binanın kendilerine tahsis edilmesini istedi.

Gazetemize ulaşan bilgilere göre de binanın kullanım ve takip tahsisi yapıldığı, bunun üzerine yeni bir talep ile Bakım ve Onarım için tahsinin yapılmasının istendiği ve bu talebin cevabının beklendiği öğrenildi.

ÖĞRENCİ YURDUNA İHTİYAÇ VAR
Gazetemizin tesbitlerine ve yetkililerin açıklamalarına göre İlçemizdeki mevcut yurtlar ihtiyacı karşılamıyor ve acilen kapasite artarılmasına gidilmesi gerekiyor.

Önceki haftada yapılan Ekonomik Toplantı’da bu ihtiyaç dile getirildi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörünün Basın Danışması Hacı Kaya şunları söyledi;

“Öğrencilerimizin en önemli sıkıntısı barınma idi. Yurtların 8 kişilik olması. Özel yurt imkânı olmaması. Eve çıkmaları durumunda da bir olayla karşılaştıklarını belirterek; “kontratı yaptık, ev sahibimiz çok iyiydi ama daha yeni eve oturmaya başladığımızda, yönetici kapımızı çaldı ve “sizin buradan çıkmanız için imza toplayacağız, sizi burada istemiyoruz” diye söylemlerde bulunduğunu ifade ettiler.

HASTAHANE BİNASINA DÖNMESİN
Yeni binanın yapılmasından sonra Güneştepe’deki Devlet Hastanesi Akseki mahallesine taşınmıştı.

Eski binanın Rehabilitasyon Merkezi yapılacağına ilişkin pek çok girişim ve siyasiler vasıtasıyla da vaadlerde bulunulmuştu.
Bu gerçekleşmedi.

Geçen zaman içinde balicilerin, bonzaicilerin, alkoliklerin meskeni olan, fuhuş yapıldığına ilişkin izlere rastlanılan ve kapıları, pencereleri, kalorifer tesisatı kırılıp, çalınan ve virane haline gelen bina sonunda yıkılmıştı.

Dileğimiz; Özel Kudret Ünal İlköğretim Okulu binasının davirane olmaktan kurtarılması ve bürokratik engeller aşılarak hangi amaç için olursa olsun biran evvel  yeniden hizmete açılmasını diliyoruz.

Şereflikoçhisar ÇENGEL


   18 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1597 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para