17 Ekim 2018, 13:51 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Fen Lisesine AB’den 25 bin Euro’luk hibe

Fen Lisesine AB’den 25 bin Euro’luk hibe

Fen Lisesine AB’den 25 bin Euro’luk hibe


Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi’nin, Avrupa Birliği Başkanlığı’nca 25.000 euro hibe almaya hak kazandığı ve bu hibe ile Okulun öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yurtdışına geziye gidecekleri belirtildi.

Konuyla ilgili Okul Müdürü Ahmet Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan ile Şube Müdürü Murat Turan’a bilgi verdi.

Ahmet Yüksel; “Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi, Avrupa Birliği Başkanlığı’nca yürütülmekte olan Erasmus programı, Okullararası Değişim Ortaklıkları faaliyeti kapsamında, Romanya’nın koordinatörlüğünde; Bulgaristan, Letonya, Polonya ve Ülkemizin yer aldığı (Zwischen den Kulturen) “Kültürlerarası” adlı Almanca dil temelli olan projeye, 25.000 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

Proje kapsamında; 01.09.2018 – 30.06.2020 (20 ay) tarihleri arasında Romanya, Bulgaristan, Letonya, Polonya’ya gezi düzenlenecek. Bu gezilere, yapılan Almanca dil sınavında başarılı olan öğrencilerden seçilen toplam 16 öğrenci ile 10 öğretmen katılacak.

Bu proje ile Yavuz Sultan Selim Fen Lisesi’nin tüm öğrencileri, kültürel etkinliklere ve sportif faaliyetlere etkin şekilde katılmalarının yanı sıra dil ve bilgisayar becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan da; Okulun aldığı hibeden dolayı mutlu olduklarını, bundan dolayı da Öğretmen ve öğrencileri tebrik ettiğini belirterek başarılarının devamını diledi.


  18 ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1178 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.189 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para