17 Ekim 2018, 13:32 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

UNUTMAMAK ADINA 2

UNUTMAMAK ADINA  2

Salim ÖZTÜRK, artık Şereflikoçhisar Belediyesinin bir meclis üyesiydi...
UNUTMAMAK ADINA
Salim ÖZTÜRK’e (2)

Salim ÖZTÜRK, artık Şereflikoçhisar Belediyesinin bir meclis üyesiydi. Gerek halkın gerekse partinin âlî yararları neyi gerektiriyorsa onu gözeterek talep ve hareketlerini canla başla fedakârca yürütüyor, parti çalışmalarına son derece eğiliyordu. Bilhassa çıkarcı davranmalara asla müsaade etmiyor, buna tevessül edecek olanları akim bırakıyordu.  Halkında yararına olmayan çıkarcı davranışlara ve partinin zararına olacak menfaatçilikte bulunanlara da bire bir KARŞI SAVUNU sunuyor, yapılan hataları yüzlerine vuruyordu. Bu durumların biri de başkanla idi; başkanın kendi çıkarına olan menfaatçi davranışını görmüş, yüzüne de yaptığı haksızlığı oturumlarında anlatmıştır. Başkanın halktan ve partisinden ziyade kendine maddi çıkar sağladığı isnadını bildirmiştir. CHP’de  Salimler vardı artık.

Ne izmci, ne cepci ne de cemaatçiydin
Memlekette dert sahibiydin, insancıydın
Yakındı Sana ıraklar, tek basiretçiydin
Memleket aşıklısı, halkınla uçardın Sen.

Salim ÖZTÜRK, kendine gelen dileklerde olacak olan ne ise tarafsız anlatmış,  partinin ve halkının ihtiyaçlarını göz önüne alarak davranmıştır.Tam bir hümanist,  demokrat ve çıkarcılara karşı tahammülsüz bir particiydi. 

Salim ÖZTÜRK, Hanımeli marketi çalıştırırken aynı zamanda, Bakkallar ve Bayîler Dernek Başkanı  olup dernek işlerini de yürütüyordu.

1980’lerden ihtilalden sonra çalışmalarına devam etti, yeni parti kurma çalışmalarında bulunup  ilçede gençlerle de birlikte davranıp SODEP ilçe başkanlığını kurdular. Bu parti 1984 seçimlerinde kendini kabul ettirdi ve 1989 seçimlerinde tekrar belediye bşk.lığı aldılar. Burada dayısı meclise girdiğinden, kendisi dıştan desteklerini verdi. Bu arada genel seçimde de parti çalışanlarından iki milletvekilinin çıkmasını sağladılar. (Bu milletvekillerinin ilçeye ve partisine olan sonraki pasif, yelpazeli   tutumlarından ilçe zarar görmesiyle sevilmediler) Belediye bşk.nının göz rahatsızlığı ve iktidar partiden yardım alamaması ve tutarsız daranışlarından SODEP’liler 1994 seçimlerinde başarılı olamadılar. Ecevit’çiler daha çok kazandılar. Bundan sonra da parti siyasetçiliğini burada noktaladı adeta…

Salim ÖZTÜRK 1997’de Şereflikoçhisar’dan ayrıldı. Bir yakını ona Didim’de bir iş bulmuştu. Burada parti çalışmalarından ilerleme olmayacağını kanaat ederek, ayrıldı. Didim’de kanalizasyon-yol ve belediye işlerinde çalıştı. Bu arada çocuklarına da bir memuriyette bulunmaları için Ankara’daki parti yakınlarıyla devamlı temasta oldu.

Salim ÖZTÜRK, 2003’de, (Hasan amcamın oğlu  ve) küçük kardeşi öğretmen Bünyamin’in ve ailesiyle sobadan zehirlenip ölmesinden dolayı Şereflikoçhisar’a taziyeye geldi. Bir hafta, on gün kadar kaldı. Kızı Hale sonraları doğuda hemşire oldu, oğlu Hakan da Didim belediyesinde memur oldu. Tabi kendisi bu arada emekli olmuştu. Yine bu günlerinde bir rahatsızlık geçirdi. 2012 Eylül ayında kızına düğün yaptı, bütün yakınları ve Didim Şereflikoçhisar’lıları düğünde idi. Hepimizden çok memnundu, düğünü beğenmişti.

Bedendeki kalb ağrısıydı suçun da
Eriştin ikinci baharına, atmış üçünde        
Didim caddelerinde saatin üçünde
Hakk’a yürüdün ademli beşerdin Sen.
                                       
Hakk’a yürüyüşün olan 2012 Ekim’den bu güne kadar geçen senelerin devriyesinde tüm Şereflikoçhisar’lılar olarak varlığını unutmamak adına, ahret makamın cennet olsun, Allah kalanlarına sabır, sağlık versin amcazadem.

  18 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1542 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


İhsan Sapmaz
Salim abime allah rahmet eylesin makamı cennet osun. İyi bir isandi .
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu