17 Ekim 2018, 13:30 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Önemli bulduğum için...

Önemli bulduğum için...

Gazeteci-Yazar Hulusi Turgut tarafından derlenmiş olan "Atatürk'ün Sırdaşı Kılıç Ali'nin Anıları" adlı...


   Gazeteci-Yazar Hulusi Turgut tarafından derlenmiş olan “Atatürk’ün Sırdaşı Kılıç Ali’nin Anıları” adlı kitaptan bir alıntıyı daha öncesinde bir yazımda paylaşmış olup, önemli bulduğum için tekrardan dikkatlerinize sunuyorum:


  (Atatürk, Cumhuriyeti ve inkılapları emanet ettiği gençliğe büyük değer ve önem verirdi. Dengelerini yitirmiş, ihtiras ve iştahlarının tatmini yolunda dimağlarını ve karakterlerini bozmuş, bedenlerini yıpratmış, her günahı mubah gören, her şeyi alayla ve kayıtsızlıkla karşılayan, beyinlerini anlamsız yollarda işleten, gözlerini kumarhane masalarına ve içki şişelerine dikmiş, ne yaptığını ve ne yapacağını şaşırmış, şımarık gençlerden hiç hoşlanmazdı. Böylelerine çok kızar ve derdi ki:

  “Böyleleri, tabiatıyla milli mefkureye (ulusal ülkü) ilgisiz, bigâne (kayıtsız) bir gençliktir. Böylelerinde ne milli egemenlik, ne de Cumhuriyet zerre kadar heyecan ve ilgi uyandırmaz. Her türlü toplumsal ve ahlaki ilgileri kesilmiş durumda olan bu gibi gençler için kumar, dans, rakı, fuhuş, para... İşte milli egemenliğin, işte toplumun anlamı onlar için yalnız bunlardan ibarettir. Bu gibi gençleri çöküşten bir an önce kurtarmak ve gençliği mutlaka mefkureci ve memleketle ilgili olarak yetiştirmek herkesin, hepimizin, her devlet adamının başta gelen görevidir.” 5. Baskı Sayfa: 580, 581)

   Şimdi bu cümleler ışığında değerlendirmek gerekirse Cumhuriyetimizin kurucu önderi merhum Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ifadelerinden de çok net bir şekilde anlaşılacaktır ki, böylesi yapıya ve özelliğe sahip kuru kalabalıkların artması en başta dış mihrakların işlerine yarayacaktır!

   Şöyle ki, bozuk düzene ve faizci-sömürücü sisteme dikkat kesilip “NE OLUYORUZ, NEREYE GİDİYORUZ” diye ses yükseltmekten ziyade, konserlerde-monserlerde “TARKAAAAN” diye bağırılması, bozuk düzenden beslenenlerin daha çok işlerine gelmektedir NOKTA!  


  18 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1442 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü
Yıkılsın ve yerle bir olsun! Yıkılsın ve yerle bir olsun!
İçinde bulunduğumuz mevcut dünya düzeni içerisinde insana dair iyi niyet halleri ...

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu