10 Ekim 2018, 14:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Okullara güvenlik ve temizlik personeli alındı

Okullara güvenlik ve temizlik personeli alındı

Okullara güvenlik ve Temizlik personeli alındı...

“Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” işbirliği protokolü kapsamında, İlçemizdeki okullara da 35 temizlik görevlisi ve 15 güvenlik personeli alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından okul yaşamının huzuru, güvenliği ve sağlığı için “Güvenli Okul, Güvenli Gelecek” işbirliği protokolü imzalandı.

Söz konusu protokolle; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR kanalıyla, okullarda temizlik ve güvenlikçi olmak üzere toplamda 80 bin kişi TYP’den (Toplum Yararına Programlardan) faydalanmaya başladı.

Başvuruların İŞKUR üzerinden alındığı belirtilirken proje, okulların açılmasıyla birlikte başladı.

3 BAKANLIk ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Yürütülen çalışmalar ile çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim almasının kaliteli eğitimin olmazsa olmaz bir parçası olduğunun bilinciyle hem ailelerin gözünün arkada kalmaması hem de evlatlarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı ile beraber önemli bir adım atmış bulunuyoruz” dedi.

Eğitim öğretim yılı süresince de devam edecek olan bu proje, TYP kapsamında okullarda görev alacak her bir katılımcı için aylık asgari ücret üzerinden ödemeler gerçekleştirilecek.


  11 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2418 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım