10 Ekim 2018, 14:17 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Okul servisleri denetleniyor

Okul servisleri denetleniyor

Okul servisleri denetleniyor...


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı görevlilerinden oluşan ekipler tarafından Okulların servisleri denetleniyor.

10 Ekim 2018 Çarşamba günü başlanılan denetlemelerin ilk gününde, TOKİ Ortaokulu ile TOKİ Gülbahçesi Anaokulu servisleri ve çevre mahallelerinde öğrenci taşıyan servisleri denetlendi.

Amacın, servis araçlarını denetleyerek eksiklikleri gidermek olduğu belirtilirken, denetlemelerin okul servis yönetmeliğine göre yapıldığı ifade edildi.

Denetleme sırasında; Araçların yaşına, periyotik bakımlarının yapılıp yapılmadığına, aracın sigortasının olup olmadığına, öğrenciler için ferdi kaza sigortasının olup olmadığına, kapasitesine uygun yolcu alınıp alınmadığına, genel kurallara ne derece uyduklarına, Öğrencilere karşı genel tavırlara bakıldığı ve aracın standartlara uygun olup olmadığını gibi konuların incelendiği belirtildi.
65 servis aracının mutlaka denetleneceği ifade edilirken denetlemenin bu ay sonuna kadar yapılacağı kaydedildi.


  11 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 188 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Eyüphan KOÇAK
Saygıdeğer Şereflikoçhisar' lı hemşehrilerim.
haberin niteliği ve uygulamasına bakıldığında ve tarafıma gelen bilgilere göre, uygulamayı ve denetlemeyi yapan ilgili görevliler 2918 Sayılı K.T.K' nu ve Yönetmeliği, Öğrenci / Personel taşımacılığı ile ilgili tüm mevzuatlara ve genelgelere göre hareket edilmesi, sürücülere sırf icraat ve kazanç olsun diye trf cezası kesilmemeli, uygulama yasalara uygun olmalı, öğrenci servisleri ile alakalı uygulamaların bazı şartları ertelenmesine rağmen sürücülere zorluk çıkartarak uygulama yapmanın sadece sürücü ve sürücünün kazancına eksi yönde etkisi olacaktır.
Uygulamadan amaç, eğer kazayı ve meydana gelebilecek risklere karşı önlem almaksa tedbirleri iyi etüt etmek gerekir, malumunuz bu tür servislerde meydana gelen elim olaylar insanları üzmekte olup, bir de mali boyutuna bakmak gerekir..amaç önlem almak.kazaları önlemekse eyvallah..aksi halde cezai işlemlerin sadece icrai faaliyet olarak değerlendirildiği anlaşılmaktadır. Saygılarımla.E.KOÇAK
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Şehirler arası nakliyat istanbul otomatik garaj kapısı evden eve nakliyat replika saat