03 Ekim 2018, 16:29 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Fakülte ve Yüksekokul da eğitime başladı

Fakülte ve Yüksekokul da eğitime başladı

Amaç, Topluma yararlı bireyler yetiştirmek...

         Dekan Prof.Dr.Rafet Aktaş               Müdür Doç.Dr.Ali İhsan Aktaş


* Fakülte ve Yüksekokul da Eğitim-Öğretim yılına başladı
“Amaç, Topluma yararlı bireyler yetiştirmek”

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Şereflikoçhisar Meslek Yüksekokulu,  2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına başladı.

24 Eylül 2018 Pazartesi Günü 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına ilk defa ilçemizde “merhaba” diyerek başlayan Fakülte ve Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Zeynep Görgülü, hem Okul yetkilileri ile tanıştı hem de okul hakkında bir takım bilgiler edindi.

Görgülü ziyarette; Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Rafet Aktaş ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Ali İhsan Akgün ile görüştü.

Ziyarette amaçlarının, topluma yararlı bireyler yetiştirmek olduğunu ifade eden Dekan Aktaş ile Müdür Akgün; Öğrencilerin eğitimini güzel bir şekilde tamamlamalarını sağlayarak, vatana, millete faydalı birer birey haline gelmeleri için verilecek imkanı, ilçedeki yetkililer ile birlikte sağlayacaklarını ifade ettiler.

İLÇENİN GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNACAĞIZ
İlçenin gelişimi için tüm paydaşların, uyum içinde, üzerlerine düşen görevleri birlikte gerçekleştirmelerinin önemini belirten Aktaş; “Öğrenciler burada iyi bir eğitim alacaklar, bunun için gerekli ortamın sağlanması paydaşlarımızın destekleri ile mümkündür” dedi.

Kaymakam, Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, Yurt Müdürü gibi İlçenin yetkilileri ile yaptığı görüşmelerinde, bu desteğin çok güçlü bir şekilde gözlemlediğini ve bundan çok memnun olduğunu belirten Aktaş, üniversitenin ilçenin gelişimine katkıda bulunacağını ifade ederek bunu yaparken de öğrencilerimizin eğitimine büyük önem verileceğini vurguladı.

AMACIMIZ TOPLUMA YARARLI BİREYLER YETİŞTİRMEK
Dekan Aktaş son olarak, Üniversite olarak amaçlarının topluma yararlı bireyler yetiştirmek olduğunu belirterek; “Biz her türlü işbirliğine açığız. Amacımız; topluma yararlı bireyler yetiştirmek.

Öğrencilerimizin öncelikle kendilerine, sonrasında ailelerine ve yakın çevrelerine faydalı olmaları, dolayısıyla içinde bulundukları topluma, vatanına ve milletine faydalı bireyler olarak yaptıkları işi iyi yapmalarını sağlamaktır. Bizler bilimin ışığında, yol gösterici faaliyetleri kendilerine sunacağız. Onlar da kendilerini geliştirecekler. Hem bölgeye, hem de ülkeye faydalı bireyler haline gelmelerine yardımcı olacak tüm imkânları hep birlikte sağlamak zorundayız” dedi.

MÜDÜR DOÇ.DR. ALİ İHSAN AKGÜN;
“EGE BÖLGESİ GİBİ BATIDAN GELEN ÖĞRENCİLER YOĞUNLUKTA”

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Ali İhsan Akgün de, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ilçede farkını, bu yıl ilk defa okula yapılan kayıtların Ege Bölgesi gibi batıdan gelen öğrencilerin yoğunlukta olması nedeniyle gösterdiğini belirterek; “Bizim Üniversitemiz Uluslar arası bir Üniversitedir.İngilizce eğitim veriyoruz. Burada da İngilizce standardında yüksek kalitede hem eğitim vermeye çalışacağız hem de öğrencilerimizin sosyal aktivitelerini artıracağız. Biz burada bunun için varız. Şehrin isteklerini dikkate alacağız. Bizim öncelikli hedefimiz eğitimdir. Eğitim planlamamızı da yaptık. Bu yıl Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, ilçede farklılığını da ortaya koymuştur. Çünkü; daha önceki yıllarda bu Okula Aksaray, Nevşehir, Konya civarından öğrenciler geliyordu. Ama bu yıl, bizim gözlemlerimize göre Ege Bölgesi’nden ve farklı illerden gelen öğrencilerimiz var” şeklinde konuştu.

264 PUANLA İŞLETME BÖLÜMÜMÜZE ÖĞRENCİ ALDIK
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şereflikoçhisar Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl, 264 puanla işletme bölümüne öğrenci alarak Türkiye’de ilk 5. ya da 6.sırada olduğunu belirten Doç.Dr. Ali İhsan Akgün; “Üniversite’nin ismi tercih kılavuzunda gözükünce çok ciddi anlamda puanlarımız arttı. Örnek verecek olursak, bu yıl İşletme bölümümüze 264 puanla öğrenci alındı. Bu puan 2 yıllık bölüm için inanılmaz bir rakam. Ve Yüksekokulumuz, Türkiye’de de ilk 5’de ya da 6’da yer alıyor” dedi.

ŞEREFLİKOÇHİSAR’A ÖZGÜ BİR ŞEYLER YAPMAK İÇİN BURADAYIZ
Birinci hedeflerinin eğitim planı olduğunu, ikinci hedeflerinin öğrencilerin beklentilerini dinlemek olduğunu ve üçüncü hedeflerinin de öğrencilerin beklentilerini Kaymakama ve Belediye gibi yerlerde dile getireceklerini böylece Üniversiteye düşen görevi de yerine getirmiş olacaklarını söyleyen Doç.Dr. Ali İhsan Akgün; “Sorumluluğumuz fazla.Üniversitemiz, 8 yıl olmasına rağmen çok hızlı derecede eğitimde ön plana çıkmış bir Üniversitedir. Hocalarımızın çoğu yurtdışı deneyimine sahiptir. %100 buraya aynısını uygulayamayız ama en azından buraya da özgü bir şeyler yapmak için buradayız” şeklinde konuştu.

BÖLÜMLER VE ÖĞRENCİ SAYISI
Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Meslek Yüksekokulunda bu yıl faaliyette olan bölümler ile Öğrenci sayıları ise şöyle:

Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nde; Bankacılık ve Finans bölümü ile Uluslar arası Ticaret ve Lojistik Yönetimi olmak üzere toplam iki bölümün faaliyette olduğu belirtilirken 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı güz yarıyılında Fakülte’ye yeni kayıt yaptıran 157 öğrenci sayısı ile birlikte okulda bu dönem toplam 844 öğrencinin eğitim göreceği ifade edildi.

Meslek Yüksekokulunda da bu yıl, İşletme Bölümü ile yerel yönetimler programı (normal ve ikinci öğretim) olmak üzere toplam iki bölümün faaliyette olduğu ve her iki bölümde toplam 597 öğrencinin eğitim göreceği öğrenildi.


   4 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2715 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Hata
2 yıllıkta 600 öğrenci olupta 4 yıllıkta 844 öğrenci olması ne kadar doğrudur. Bu işte ya yanlışlık ya bilmemezlik ya da yalan bilgi var
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.172 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım