03 Ekim 2018, 16:26 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Tuzdan Gelen Güzellik

Tuzdan Gelen Güzellik

Tuzdan Gelen Güzellik...

“Tuzdan Gelen Güzellik” - Projesi için sözleşme imzalandı.

“Tuzdan Gelen Güzellik” projesi için Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat tarafından sözleşme imzalandı.

Böylece imzalanan bu sözleşme ile Ankara Kalkınma Ajansının 2018 Yılı Yerel Ürün Ticarileştirme Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun bulunan ”Tuzdan Gelen Güzellik” projesi hayata geçiyor.

535 BİN TL’LİK BİR DESTEK VERİLECEK
Belediye Başkanı Ferda Polat konuyla ilgili olarak; “Daha önce Tuz Gölü kenarına yapılan Rekreasyon Tesisinde yöresel ürünlerin satıldığı bir Pazar yeri olacak demiştim. Bununla ilgili katkıyı Kalkınma Ajansı, bize maddi olarak 535 bin TL destek veriyor. 481.190 TL’sini ajans veriyor, geri kalan 53 bin lirayı da Şereflikoçhisar Belediyesi olarak biz sağlıyoruz. Biz de yöresel ürünlerin satıldığı Pazar yeri olarak, bu ekonomik destekle oraya kısa zamanda inşa edeceğiz. Bu destekten dolayı, Kalkınma Ajansı yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.  

YÖRE HALKININ İSTİHDAMINA VE EKONOMİSİNE OLUMLU YANSIYACAK
Konuyla ilgili olarak Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre, Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından yürütülecek projenin 12 ayda tamamlanacağını ve Projenin, yöre halkının istihdamına ve ekonomisine olumlu yansıtılacağı belirtilerek; “Proje ile ülkemizin en değerli doğal ekonomik kaynaklarından olan Tuz Gölü’nün ekonomiye ve yöre halkına katma değeri artırılacak. Tuz Gölü’nün turizme kazandırılması amacıyla, Tuz Gölü koruma alanının dışına özel dinlenme alanı kurulacak. Alanda, tuzdan elde edilen güzellik ve sağlık ürünleri yanı sıra hediyelik eşya ve Şereflikoçhisar’a özgü yerel ürünlerin satışı gerçekleştirilecek. Kurulacak yapı bünyesinde atölye, fırın, satış stantları, kafeterya ve çocuklara özel oyun alanı yer alacak.

Stratejik bir noktada yer alan Şereflikoçhisar’ın turizm gelirlerinin artmasına katkı sağlayacak projenin, yöre halkının istihdamına ve ekonomisine olumlu yansıması bekleniyor. Son yıllarda özellikle yabancı turistlerin ziyaret noktalarından biri haline gelen Tuz Gölü’nün turizm altyapısını geliştirecek projenin ülkemizin turizm gelirlerine de katkı sağlaması hedefleniyor” denildi.

   4 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2328 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri