03 Ekim 2018, 16:24 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Seyhan Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını açıkladı

Seyhan Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını açıkladı

Seyhan Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını açıkladı...Erkan Seyhan’ın Büyükşehir Belediyesinin İlçemizdeki çalışmalarına yönelik açıklaması.

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatıyla 2018 yılında ilçemizde yapılan çalışmaları açıkladı.

Açıklamada; “2018 hizmet programı çerçevesinde Ankara Büyükşehir belediyesi ile yaptığımız çalışmalar sonucunda ilçemizde 128 kilometre sıcak asfalt serimi yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Ak siyaset ve Ak Belediyecilik anlayışıyla “Halka Hizmet, Hakka Hizmettir” düsturuyla çıktığımız bu yolda bizlere güvenen ve destek veren Tüm Şereflikoçhisarlı hemşerilerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” diyen Erkan Seyhan’ın yaptığı açıklamanın tamamı ise şöyle;

“İlçemizde uzun yıllardır vatandaşlarımızın en temel sorunlarından biri olan Asfalt ve alt yapı çalışmaları ile ilgili olarak Ankara büyükşehir belediyesi ile yürüttüğümüz ortak çalışmalar neticesinde ilçemizde alt yapı ve asfalt sorunumuzu en alt düzeye indirdik.

 ihtiyacı en fazla olan mahallelerinden başlamak üzere gerek sıcak asfalt serimi gerekse sathı kaplama çalışmaları ile 2018 yılını baz alarak vatandaşlarımızın ayağını tozdan çamurdan kurtardık.
Ankara büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’nın ilçemizi ziyaretinde dile getirmiş olduğumuz sorunlardan en önemlisi yıllardır sorun olarak her yerde karşımıza çıkan Hındıllı Yaylası yolunda Haziran ayında başladığımız çalışmalarda yolun tesfiyesi yapıldıktan sonra mekanik malzeme serimi ve ardından sathı kaplama yapılarak bu bölgedeki vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulduk. 14 kilometrelik bir çalışma olan Hındıllı yaylası yolun yapılması ile Yeşilova ve Tuzla Mahallesi sakinlerinin sıkıntılarının yanı sıra Hındıllı yaylasında ikamet eden vatandaşlarımızın ve bu bölgedeki nakliyeci vatandaşlarımızın sorunları büyük oranda ortadan kalktı.

Yine Ankara Büyükşehir Belediye başkanımız Mustafa Tuna’nın ziyaretlerinde dile getirilen Yeni sanayi sitesi alt yapı çalışmaları iki önemli proje olarak tamamlandı. Yıllardır esnaflarımızın büyük sorun yaşadığı kanalizasyon ve yağmurlama sistemi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın talimatı ile ASKİ tarafından tamamlanarak esnaflarımızın hizmetine sunuldu. Özellikle kış aylarında büyük sorun yaşayan sanayi esnafımızın bu sorununu ortadan kaldırarak gerek kanalizasyon hattını gerekse yağmurlama hattını tamamlayan ASKİ çalışmalarının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri tarafından yeni sanayi sitemizde yol kazıma çalışmaları Trimer ile başladı.

Hafta içi bu bölgenin asfaltını da atarak yeni sanayi sitesindeki sorunu ortadan kaldırıyoruz.
Yeni sanayi sitesindeki çalışmanın hemen akabinde Mehmet Akif Ersoy (TOKİ) mahallemizde başlayan ve bitime yaklaşılan Doğalgaz çalışmaları sonrası bu mahallemizdeki Cadde ve sokakların tamamı sıcak asfalt kaplanarak TOKİ Mahallemizdeki aydınlatma, doğalgaz ve asfalt sorununu ortadan kaldıracağız.

Ak partinin hizmet anlayışının tamamını oluşturan “İnsan Odaklı Hizmet” anlayışıyla ilçemizdeki Ana Arterlerin tamamı bu yıl itibariyle sıcak asfalt ile kaplanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
2018 hizmet programı çerçevesinde Ankara Büyükşehir belediyesi ile yaptığımız çalışmalar sonucunda ilçemizde 128 kilometre sıcak asfalt serimi yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Bunun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanı dışında bulunan ara sokaklarda sathi kaplama çalışması yapılarak vatandaşlarımızın en önemli sorunlarından olan asfalt sorunu ilçe merkezimizde neredeyse son bulmuştur.

Şuan için doğalgaz çalışması yapılacak alanlarımız hariç ilçemizde asfalt serimi yapılacak alan yok denecek kadar azdır. İklim koşullarına bağlı olarak yürütülen asfalt serimi çalışmaları kapsamında hava sıcaklıkları müsaade ettiği sürece ilçemizde asfalt serimi devam edecektir.

Yapılan çalışmalarda bizlere her zaman destek veren başta Ankara büyükşehir belediye başkanımız Mustafa Tuna ve Ankara büyükşehir Belediyesi çalışanlarına, Bölge Milletvekillerimize ve her zaman hamimiz olan değerli büyüğümüz Ak Parti Ankara İl Başkanımız Hakan Han Özcan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Ak siyaset ve Ak Belediyecilik anlayışıyla “Halka Hizmet, Hakka Hizmettir” düsturuyla çıktığımız bu yolda bizlere güvenen ve destek veren Tüm Şereflikoçhisarlı hemşerilerimize hayırlı olsun dileklerimi iletiyor, saygılar sunuyorum” dedi.

  4 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2349 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Yahya
Bu açıklamadan sonra gelecek hafta belediye başkanlığına adaylığımi koyuyorum la bitirmesi gerekiyordu.
cafer
Erkan SEYHAN belediye başkanı gibi konuşmuş.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri