03 Ekim 2018, 16:08 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

KBB Uzmanının önerileri

KBB Uzmanının önerileri

KBB Uzmanının önerileri...İlçemizde göreve başlayan Op.Dr. Asif Selimoğlu (Kulak, burun, boğaz ve baş-boyun cerrahisi uzmanı) kendisi ve branşıyla ilgili bazı bilgiler aktardı ve şöyle dedi:

1 Ekim 2018 tarihinden itibaren Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi kulak burun boğaz hastalıkları polikliniğinde hastalarımı muayene etmeye başladım. Lisans eğitimimi (2005-2011) ve uzmanlığımı(2012-2016) Hacettepe Üniversitesinden aldım. 2014 yılında Napoli, İtalya’da Prof. G. Motta’nın kliniğinde 3 ay çalışma fırsatı buldum. Daha çok burun ameliyatları ve estetik yüz ameliyatlarıyla (septorinoplasti: estetik burun ameliyatı, otoplasti: estetik kulak ameliyatı, vs.) ilgilenmekteyim.

Polikliniğe başvuran hastalarla ilgili önemli hususlara değinecek olursam; öncelikle gereksiz antibiyotik kullanımından kaçınmanın bilinçlendirilmesi gerektiğini görmekteyim. Üst solunum yolu enfeksiyonlarının (grip, nezle, farenjit, vs.) çoğunda sebep virüsler olduğundan bunların tedavisinde antibiyotiğin yeri yoktur ve antibiyotiğin koruyucu etkisi de bulunmamaktadır.

Kulakta kaşıntı ve dış kulak yolu iltihabını önlemek için kulak içlerinin kuru tutulması, nemli olmaması gerekir.

Hayvancılık ile uğraşanlara önerilerim ise özellikle alerjik hassasiyet ve astımı olan hastaların yakın temastan kaçınması veya zorunluluk halinde maske takmaları gerekmektedir. Çünkü çoğu insanda bu hayvanların tüylerine karşı veya gözle görülemeyecek döküntülerine karşı hassasiyet bulunmaktadır. Allerjikriniti olan hastaların ev hayvanlarından da kaçınması gerekmektedir.


   4 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2624 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri