03 Ekim 2018, 13:43 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Kimi bilemez - kimi bulamaz!

Kimi bilemez - kimi bulamaz!

Bu zamanda işi gücü olup da şikayet edenleri duyunca hayret ediyorum...Bu zamanda işi gücü olup da şikayet edenleri duyunca hayret ediyorum hele de bunlar 08:00-17:00 saatleri arasında çalışan arkadaşlarsa daha da hayret ediyorum. Bir tarafta ‘İş, iş’ diye kıvranan insanlar, bir tarafta  çalışma saati belli olup da işini zorsuna zorsuna yapanlar! Kimi bulamaz; kimi bilemez hesabı!

Sözüm meclisten dışarı; kurumlarda çalışıp da işini seveni- sayanı- hakkıyla yapanı tenzih ediyorum! Üzerlerine alınmasınlar ama bazıları da  var ki tabiri caizse havalarından geçilmiyor!

Gerek kendi gözlemlerim ve gerekse çevremdeki insanların anlattıklarından biliyorum! Böyle tiplere işin düşmeye görsün- bir nazlanma- bir tuzlanma- bir zora koşma!

***

Bankalar günlük yaşantımızın  her alanında var. Hayatımızın bir parçası oldular. Onlarsız iş yürümüyor artık!  Hiç işim olmaz diyenin kredi kartı var!

İlçemiz bankalarından birinde görevli bir hanım kızımız.  O kadar gittim geldim de bir kere tebessüm ettiğini görmedim. (gören varsa ne mutlu ona)

Bir memnuniyetsizlik, bir bıkkınlık, bir söylenme hali! Çevreye negatif elektrik saçıyor. (içinden inşallah ona denk gelmem diye dua ediyorsun)

Dili ile dişinin arasında konuşuyor!  Söylediğini anlamadıysan  vay haline! Lafını tekrar etmek onun için bir zül! (ilk söylediğinde duyup anlayacaksın  yormayacaksın kızımızı)

Çokta yoğun görmediğim bankalarında üst üste üç kişiye baktıysa tüh! Yerinden kalkamadı, çay molası veremedi, üstelik sırtında taş taşımış çok yorulmuştu! (zaten hiç bir karşılık beklemeden babasının hayrına çalışıyor)

O gün bir şeye kızmış olabilir- üzülmüş olabilir- canı sıkkın olabilir! Bütün bu olasılıkların hepsi olabilir tabii! Hangimizin olmuyor ki ama Allahın her günümü olur! (fıtratında var)

Birde dikkatimi çeken bir şey var ki asık suratlı olunca  böyle bir güzel oldum,  karizmatik falan oldum sananlar  var!  Valla size bir şey söyleyeyim,  karşıdan hiç öyle görünmüyorsunuz! Görüntü iticilik ile komiklik arası gidip geliyor (kimisi itici,  kimisi komik görünüyor)

***

Malumunuz, otomobiliniz yoksa hastanemize yirmi dakikada bir kalkış yapan dolmuşlara binip gidiyorsunuz. Sabah verdiğiniz tahlilin sonucunu öğleden sonra alacaksınız kafanızda deli acabalarla sarıyor bir telaş! -Tahlilim çıktı mı?acaba- dolmuş kalktı mı? acaba- doktor gitti mi? acaba- yetişebilir miyim acaba!

Yine sonuç almaya gideceğim bir gün işim vardı risk aldım saat 15:00’de kalkan dolmuşa binmeyi kendime hedef  koydum, lakin yetişemedim!

Eyvah hastanede birileri kaldı mı? diye heyecan içinde  15:20 dolmuşuna binip hastaneye ulaştım. Hastane personeli toparlanmaya başlamıştı  bile fakat sağ olsun doktorumuz polikliniğinde işinin başında, bir taraftan çalan sabit telefona cevap vermeye bir taraftan sonuç bakmaya çalışıyor!

Ama az sonra odaya gelen hemşire hanımdan fırçayı yedim!  -Neden bu kadar geciktiniz?

Haklı tabi yoruldu, benim gibi bir an önce evine gitmek istiyor, evde işi var çocuğu var daha yemek yapacak! Hemen çıkamamaktan suratı asılan Hemşire hanıma; “Ama mesainiz saat 16:00’da bitiyor birde iyi yönünden bakalım büyük şehrin hastaneleri gibi yoğun değilsiniz, çıkışta da hop iki dakikada evinizdesiniz. Saat dörtten sonra dünyanın ev işi yapılır.”  demek istedim (de) demedim. (Abimin eşi Hemşire. Üstelik Ankara’nın en yoğun hastanelerinde çalıştı. Çocukları büyütürken ne çekti yengem, ben biliyorum!)

Demem o ki ülkemizde büyük bir ekonomik kriz yaşanıyorken- bu krizde küçük-büyük işletmeler kepenk kapatıyorken- işsizler ordusuna her gün yeni işsizler ekleniyorken- tahta  kurusuyla sabahlayan işçiler- çocuğuna okul pantolonu alamadığı için bunalıma girip canına kıyan insanlar varken…

Ne olursunuz oturduğunuz yerde öfleyip pöflemeyin!

 

   4 Ekim 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2232 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri