26 Eylül 2018, 14:31 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Gazi destanı yazan kahramandır

Gazi destanı yazan kahramandır

Gazi destanı yazan kahramandır...Binbaşı İdris Gülsever: Gazilik; Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır, Gazi ise bu destanı yazan kahramanın adıdır.

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de 19 Eylül Gaziler Günü Anma programı düzenlendi.

Hükümet Konağı önünde, çelenk sunma programı ile başlayan Gaziler Günü Anma Programı; saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Tatbikat Merkezinde görevli Piyade Binbaşı İdris Gülsever tarafından yapıldı.

Binbaşı Gülsever yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;

“Bugün her karışı şehit kanıyla sulanmış, mukaddes, vatan topraklarının savunurulması uğruna hayatlarını feda etmeyi göze alarak, Gazilik onuruna erişen kahramanların kıvanç gününü kutlamanın derin heyecanı içindeyiz.

Bugün aynı zamanda sergilediği üstün komutanlık dehası, cesaret ve kahramanlığın kadirşinas milletimizce takdir edilişinin bir nişanizi olarak TBMM tarafından ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı ve mareşal rütbesi verildiği gününde yıl dönümüdür.
Gazilik; Türk vatanseverliğinin, Türk kahramanlığının, Türk fedakârlığının yaşayan destanıdır, Gazi ise bu destanı yazan kahramanın adıdır.

Fedakarlık timsali değerli Gazilerimiz; Ulusumuzu birbirine bağlayan değerlerin başında tarih sayfalarına altın harflerle yazılan kahramanlıklar, toprak, bayrak ve vatan uğruna verilen uğruna verilen canlar gelmektedir. Ülkemizin bugün ulaştığı seviye, başta kurtuluş savaşı olmak üzere Kore’de, Kıbrıs’ta, terörist ile mücadele harekatında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında, Celabrus’ta, Elbab’ta ve Afrin’de hayatını kaybeden aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin eseridir. Dünya’nın en hassas bölgelerinden birinde yer alan ülkemiz, bölgede bir istikrar unsuru ve uluslararası toplumun saygın bir üyesi olarak birlik ve beraberliğini bütün tehditlere rağmen sürdürebiliyor ve bu güzel topraklarda bağımsız şerefi ile yaşayabiliyor ise bunu, aziz şehitlerimize ve siz gazilerimize borçludur. Türk toplumunun yüksek ahlaki değerlerini oluşturanların başında şüphesiz ki, vefa duygusu gelmektedir. Bu duygu aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sahip olduğu değişmez değerlerin merkezinde de yer almaktadır. Bu bilinçle şundan emin olunuzki, sahip olduğumuz en önemli değerlerimiz olan birlik ve beraberliğimizin yaşayan sembolleri olarak daima gönüllerimizde yaşayacaksınız. Yüce Türk Ulusu ve onun göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri, sizlere olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır.

Sizler kutsal vatan görevinizi hakkıyla yerine getirebilmek için 2300 yıllık tarihin şerefli tanığı şanlı üniformanızı kanlarınızla taçlandırıp, Gazi ünvanı alarak vatanın, milletin, bayrağın ve istiklalin ne denli paha biçilmez değerler olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının bu ulvi değerleri yaşatmak uğruna nereli göze alabileceğini gösterdiniz.

‘Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır’ diyerek, bu toprakları vatanlaştıran atalarımızın emanetine sahip çıkmak için ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi’ oluruz düşüncesiyle her türlü düşmana karşı kahramanca mücadele veren Türk askeri ve taşıdığı bu yüce ruh var olduğu müddetçe, bölünmez bütünlüğümüze ve milli birliğimize kast edenlerin kirli emelleri asla gerçekleşmeyecektir. Bağrından böylesi kahramanlar çıkaran bu asil milletin bir ferdi ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mensupları olarak sizlerle gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diliyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin muhterem anne ve babalarına, saygıdeğer eşlerine, sevgili evlatlarına ve her zaman desteğinden güç aldığımız yüce milletimize şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Hükümet önündeki Program, Şehit Figen Gündüz Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Hafize Beyza Ünver tarafından “Gazilerimize” adlı şiirini okumasına müteakip tamamlandı.

Gaziler Günü Anma programı, şehir mezarlığındaki şehitlik ziyareti ile devam etti.

Şehitlik ziyareti de; Şehitlerimizin mezarlarına karanfiller konuldu, Kuran Tilaveti okundu ve dualar yapılmasına müteakip sona erdi.

   27 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2179 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri