26 Eylül 2018, 14:24 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Tuz Gölü rekreasyon projesi hakkında bilgi verildi

Tuz Gölü rekreasyon projesi hakkında bilgi verildi

Tuz Gölü rekreasyon projesi hakkında bilgi verildi...

Ferda Polat Tuz Gölü’ndeki Rekreasyon Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Ferda Polat’ın projeleri arasında olan günübirlik tesisi de denilen “Tuz Gölü Rekreasyon” projesi ile ilgili olarak ilçemiz yerel basınına bilgi verdi.

Yerel basınla birlikte Tuz Gölü Rekreasyon tesisine giden Belediye Başkanı Ferda Polat; “Rekreasyon tesisinin hizmete girdiği zaman hem Ankara, Aksaray ve Kulu’dan ücretsiz servislerle vatandaşların getirileceğini  hem de E-90 Karayolundan geçen turistleri tesis sayesinde ilçemize getirilebileceğini, böylece ilçe ekonomisine katkı sağlanacağını, Şereflikoçhisar’ın turizme kazandırılacağını ve 1600 m2 alan içine yapılan tesisin yasalara uygun şekilde olduğunu belirterek şunları kaydetti;

“Burası, Şereflikoçhisar rekreasyon projemiz. Bizim buradaki tek hedefimiz, Şereflikoçhisar’ı turizme kazandırmak. Bu tesisi istasyon olarak kullanmak. Buraya gelen turistlerin rehberlerine, ilçemizdeki turistlerin ziyaret edebileceği tarihi yerleri bir broşür haline getirerek buraya gelen turistlere bu broşürü takdim edip, ilçemizdeki müzemizde onlara ücretsiz bir çay ikramı yaparak günlük 7-8-10 tane otobüsü ilçemize turist olarak kazandırırsak en büyük kazancımız o olacak. 

Özellikle bu tesis hayata geçirildikten sonra Aksaray, Ankara, Kulu’ya ücretsiz servisler düzenleyerek hem İlçemizi hem de Tuz Gölü’nün tanıtımına katkı sağlayacak.

Rekreasyon projemiz, yasalara uygun. Proje hazırlanırken Belediyemizin mimarı ile Çevre Bakanlığı’nın mimarı biraraya geldi, birlikte çalışmalar yapılarak hazırlandı.

Bizim hedefimiz; bu güzergahı kullanan yılda 3 milyon turisti bir nebzede olsa ilçemize getirip ilçe ekonomisine katkı sağlamaktır. En büyük başarımız bu olacaktır. Böylece Şereflikoçhisar’ımızı turizme kazandırmış olacağız.

Kasım Ayının sonuna doğru ihale süreci tamamlanıyor. Biz 12. ayı hedefliyoruz. Buranın en güzel yanı diğer tesislere göre burada her yerde nasip olmayan bir çamur var. Özellikle turistler, çamur arıyor. Burada; çamur, çamurdan sonra tuz, tuzdan sonra su var. Ve burası çalışmaya başladığı zaman zemin çökerek o tuz bu tarafa gelecek” dedi.

Tesisin üst kat ve alt kat olmak üzere iki katlı olmak üzere toplam 1600 m2 olduğunu belirten Başkan Polat; “Tesisin alt kısmına baktığımız zaman; Tuz ve çamur telapi odası, bayan, erkek mescidi ve tuvaletler ile mutfak olacak. Üst taraf; Cafeterya, lokanta, satış büfesi reyonları olacak.
Alt üst olmak üzere 1600 m2 olan rekreasyon projesinin üst tarafının önü; Otopark, çocuk oyun bahçesi ve otopark alanın dışındaki alan komple yeşil alan olacak.”şeklinde konuştu.

İkinci proje olarak tesisin bulunduğu alanın bir kısmına da meyve bahçesi yapacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Ferda Polat; “İkinci projemizde, buranın bir bölümü de meyve bahçesi olacak. Buranın en büyük avantajı, zeminden tuz çıkmamasıdır.

Burası, cazibe merkezi olacak. Ankara’dan gelecekler; “hem orda gezelim, hem yemeğimizi yiyelim, çocuklar oynasın, giderken de meyve bahçesinden meyvemizi alalım gidelim diyecek. Yani bir cazibesi olması  lazım.
İlçemizden buraya cumartesi günü olur, Pazar günü olur belirli bir günde Belediyemize ait otobüslerle ücretsiz vatandaşlarımızı getirip, gezdireceğiz. İlçemize şimdiden hayırlı olsun”dedi.

  27 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2604 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri