26 Eylül 2018, 14:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

TMO kapandı

TMO kapandı

TMO kapandı...



Çiftçinin” Kara Gün Dostu” olan Toprak Mahsulleri Ofisi  ilçemizdeki çalışmalarına 17 Eylül tarihinde  son vererek Aksaray’a taşındı.

Toprak Mahsulleri Ofisi; 1938 yılında Ekip Şefliği olarak üreticilerimize hizmet vermeye başlamıştı.

İlk ofis, İstiklal Mahallesi’nde 8 bin tonluk depo, idare binası ve lojmanı idi.  Burada üreticilere hizmet vermekte sıkıntı yaşayan TMO;  1989 yılında Mustafacık Mahallesindeki yeni binasına taşınmıştı.

2011 yılına dek burada faaliyet gösteren TMO’ya  2013 yılında çelik silolar yapıldı.  2017 yılına kadar yine burada alımlarını yapan TMO;  Bu yıl Tarım Kredi Kooperatifleri kuruluşu olan Tarım Kredi Lisanslı Depoculuk tarafından 10 yıllığına kiralanmıştı.

İlçemiz TMO; Ajans Amiri  vekili, ekspertiz, muhasebe, depo memuru ve işçi olmak üzere beş kişilik bir ekiple hizmet veriyordu. Ofisin kapanması ile çalışan personel diğer illerde bulunan TMO’ ne yerleştirildi. Çalışan  personelin 5 Ekim de ilişikleri kesilip yeni yerlerinde göreve başlayacaklar.

Şeker pancarının özelleştirilmesinden sonra  ilçemizden Toprak Mahsulleri Ofisinin de taşındığını duyan  üreticilerimiz bu durumdan endişeli olduklarını ifade ettiler.


   27 Eylül 2018



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2854 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Kamil tasdelen
Cumhriyet sorasi kurulan ve ilk yillarini cok Parlak bir sekilde davam ettiler bu calismalar bedavacilarin isine gelmedi sürekli disladilar veya kulp taktilar sürekli kemirdiler TMO si kapandi yasasin sahireci,su an üretici zahirecinin elinde oyuncak olmustur.
tek care her köyde köylünün ürettigi ürünleri degerinde paraya cevirecek ciddi köy kooparatifilerin acilen harekete gecmesi köylünün tüm ihtyaclarina en Uygun fiatla cevab vermesi.TMO sinin kurulus yillarinda avrupada benzer kuruluslar devlesmis tüm dünyada failetlerini sürdürüyorlar.bu bir basarisizliktir bunu Kabul edeceksin,biliyorum seninkooparatiflere kicigin var köylünün alinterini kurulacak kooparatifler degerlendirecek TMO sinin arsasina kimler göz dikti acaba?
Not: ben serbes ticaretten yanayim ama sömürü benim düsmanimdir.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri