26 Eylül 2018, 14:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Her yıl birkaç kez İlçemize geliyorlar

Her yıl birkaç kez İlçemize geliyorlar

Her yıl birkaç kez İlçemize geliyorlar...
Her yıl birkaç kez İlçemize geliyorlar. Vosvoscu grup Geçitli’yi çok sevdi.

Ankara Volkswagen Grubu ilçemizde buluştu. Geçitli Köyü İnallı Mevkii’nde bulunan Raif’in Yeri’nde gerçekleşen Vosvos buluşmasına değişik meslek gruplarından kişiler aileleriyle birlkte katıldılar.

Söğüt ağaçlarının altına belli bir düzen içinde çadırlarını kuran Vosvos gurubu  araç sahipleri, üç gün boyunca kamp yaptılar. Bu yıl içinde üçüncü kez bir araya gelen ekip,  kamp boyunca hem eğlendiler hem de baraj gölünden balık tutup streslerini atarak mutlu bir şekilde evlerine döndüler.

Gazetemize duygu ve düşüncelerini aktaran Vosvos grubu üyeleri şöyle konuştular;

Murat Aktürk; “Ankara’da özel sektörde çalışıyorum. Yaşadığımız yerler betonarme oldu. Böyle doğallığı bulamıyoruz.  Buranın özgün doğal bir yapısı var. Burayı çok seviyorum.” şeklinde konuştu.
Raif’in Yeri’ne düzenli olarak her yıl üç defa geldiklerini anlatan Aktürk; “Geçitli Köyü İnallı Mevkii’nin doğallığını seviyoruz. Burasını  güzel yapan şey aynı zamanda Raif Bey’in, ailesinin ve çalışanlarının misafirperverliği. Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Sağ olsunlar  ihtiyaçlarımızın karşılanmasında bizlere yardımcı oluyorlar” dedi..

“Arabamız küçüktür ama ihtiyacımız olan her şeyi alır” diyen  Aktürk sözlerine şöyle devam etti;
“Bizi bir araya getiren ortak şey Vosvos kullanıcıları olmamızdır. Vosvos kültürü çevreye, doğaya duyarlı insanların sahiplendiği bir harekettir. Aramızda her meslekten  insan var. Doktor, avukat, öğretmen, taksi şoförü, serbest meslek. Bizim için insanların etiketleri değil, doğayı, hayvanları ve çevreyi sevmeleri yeterli.” dedi.

Ankara’da yayın yapan Ankara Life Dergisi’nden Sertaç Kantarcı ise; ”İlk defa Vosvos grubuna katıldım. Ankara’da yaşıyorum ama buralardan haberim yoktu. Şereflikoçhisar’da böyle bir yerin olması beni şaşırttı. Bu grup ile gelmeseydim bu doğa güzelliğinin farkına varmayacaktım.” dedi. 

“Yerel yönetim ne yapıyor?” diye soran Sertaç Kantarcı sözlerine; “Etkinliklerle Hirfanlı Barajı’nın tanıtılması gerekir. Ülkemizin bir çok yerinde bulundum. Burası kadar doğası olmayan yerlerin bile reklamı yapılıyor. neden burada yapılmasın. Bir an önce turizme kazandırılmalı” şeklinde devam etti.
 
“Vosvos sevgisi  içinize bir kez işlediğinde bir yaşam biçimine dönüşür.” diyen Dr. Yavuz Odabaşı ise; “Cuma günü ailemle birlikte geldik. Buraya düzenli olarak dört yıldır geliyorum. İlk yaza merhaba, yaz ortasında ve şu anda yaza veda olmak üzere üç etkinlik düzendik. İşletme sahibi  Raif Bey’in bize bu imkanları  sağlaması  burasını yurt tutmamıza  neden oldu. Baraj Gölü’nün  nefis aynalı sazan balığının tadını çok seviyoruz. Gittiğimiz yerlerde Şereflikoçhisar’ı  ve Hirfanlı Barajı’nın aynalı sazan balığını anlatıyoruz.” dedi.

Sabah uyandığında baraj gölünde tekneyle balık tuttuğunu, bir an kendisini Akdeniz, Karadeniz kıyılarında hissettiğini söyleyen Odabaşı “Vosvos kültüründe birliktelik, paylaşım ve çevreye saygı var. Her şeyi imece usulü ile birlikte yaparız. Kamp alanında herkes birbirine saygılıdır. Kamp boyunca yemekler yapılır, yenilir, müzik dinlenir, sohbetler edilir. Dostluklar daha pekiştirilir, çocuklarımız ve eşlerimiz birbirlerini tanıyarak ilişkilerini geliştirirler. Son gün kamp alanı temizlenir sonra  konvoy halinde yaşadığımız şehre döneriz.” dedi.

Dr. Yavuz Odabaşı; bundan sonra; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda bir araya geleceklerini sözlerine ekledi.

Bünyamin Cepken;  “Ankara’da çalışıyorum. Eşim devlet memuru. Ankara’nın trafik gürültüsünden uzaklaşıp, doğa ile baş başa kuş seslerinin içinde iki- üç günlük uzaklaşma bile bizleri rahatlatıyor. Arkadaşlarla sohbet ediyor, çocuklarımızla müzik ve resim gibi etkinlikler yapıyoruz.
Ülkemizde Vosvos kullanıcıları ile birlikte iletişim halindeyiz. Birimize bir şey olsa, yolda kalmış olsak, bulunduğumuz  yerdeki  Vosvos ekibi arkadaşlarımız bizi hiç yalnız bırakmazlar. Kendi aramızda dayanışma olduğu gibi grubumuzun dışında da ihtiyaç sahibi kişilere her türlü yardım ediyoruz” dedi. 

Halk arasında Kaplumbağa Araba da denilen Vosvos’un  tutkunları İnallı Mevkii’nde bulunan Raif’in Yeri işletmesine düzenli olarak 7 yıldır geliyorlar. İşletme sahibi Raif Şanlı gazetemize her yıl Ankara Volkswagen Grubu’nu  ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

   27 Eylül 2018
Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2347 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.064 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri