26 Eylül 2018, 13:29 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Bir kasırganın ardından...

Bir kasırganın ardından...

Haritacılık sektöründe GPS teknolojisinin şuan olduğu gibi yaygınlaşmadığı ve...   Haritacılık sektöründe GPS teknolojisinin şuan olduğu gibi yaygınlaşmadığı ve Harita-Kadastro ölçme işleriyle ilgili konularda nirengi ve poligon noktalarına çok ihtiyaç duyulduğu günlerde; özelliklede açık arazilerde ve tarla kenarlarında traktör pulluklarının takılmaları gibi nedenlerden dolayı yerinden çıkartılmış olan poligon taşlarından çıkış alamadığımızda, esas dayanak ve çıkış noktamız tabii zeminin daha da derininde olan sigorta taşları olurdu.


   Şimdi bu cümleler ışığında konuyu siyasi ve sosyal konuma taşıyacak olursak, tanım yerindeyse ölçüsüzlüğün ve alan karmaşıklığının ciddi biçimde arttığı ve de mikropluğun her türlüsünün baş gösterip yaygınlaştığı günümüzde; “Genel anlamda, Milli şuur doğrultusunda ve insanlık zemininde bireyler arası sağlıklı bir diyalog gerçekleşecek, ardından toplumsal bir mutabakat oluşacak ve akabinde de sorunlar köklü bir şekilde giderilecektir” yönünde bir umudumun ve heyecanımın olmadığının altını kalın bir çizgiyle çizmek isterim. (Bu noktada inşallah yanılırım!)

   Çok karamsar bir düşünce olmadı mı şeklinde sorulursa, soruyla karışık cevabım:

  -Küslüklerin korkunç derecede arttığı, kardeşin kardeşle bir köy yerinde dahi birkaç metrelik arsa alanı için iddialaştığı ve kavgaya tutuştuğu, diğer taraftan anlayışsızlıkların ve gayri ahlakiliklerin dehşet şekilde yaygınlaştığı bir ortamda, sağlıklı bir diyalogun sağlanması ne derece mümkündür?!

   Velhasıl, insan onuruna ve şerefine yakışır bir ortamın sağlanması ve Türkiye merkezli bir huzur ortamının oluşması bağlamında sağlıklı bir çıkış noktasına dair umudum hiç yok değil var ama umudum; köklü bir geçmişe sahip olan ülkemizin kadim devlet derinliğindedir ve kopmaya yüz tutmuş olan kasırganın büyük bir uyanışa vesile olacağına yöneliktir vesselam!


   27 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2261 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.141 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri