19 Eylül 2018, 16:02 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası Kutlandı...


Kaymakamlık gözetiminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle İlköğretim Haftası düzenlendi.

Şehit Filiz Koçak İlkokulu’nda düzenlenen program; Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Okulun öğretmenlerinden Taha İlgen tarafından yapıldı. Öğretmen Taha İlgen konuşmasında şunları kaydetti;

2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılı başlangıcı ile okula tekrar adım atmanın heyecanını, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza kavuşmanızın mutluluğunu ve öğrencilerine yeni ufuklar kazandırmak için canla başla çalışan meslektaşlarımızın gururunu yaşamaktayız.

Değerli misafirler; eğitimin sağlam temeller üzerinde kurulmasında ve kişilerin ileri yaşlardaki başarılarında ilköğretimin önemi yadsınamaz bir gerçektir.
Çağımızda bilgi hem çok çeşitlendi, hem de ulaşılması çok kolay hale geldi. Hızla gelişen ve değişen bir dünyada yaşıyoruz. Teknoloji ve iletişimin gelişmelerini olumlu değerlendirip, olumsuzluklarından uzak kalabilmek ancak iyi bir eğitimle sağlanır. Gelecek, eğitimle biçimlenip değişecek ve bu değişim A’dan Z’ye her şeyi etkileyecektir. İşte bugün hep birlikte, geleceği biçimlendirecek, dünyayı değiştirecek, Türkiye’nin aydın insanları olacak, siz değerli öğrencilerimiz için çalışmaya başlıyoruz.
İnsanlığın ilk eğitim aldığı yer ailesi, ilk öğretmenleri annesi ve babasıdır. Bu sebeple biz öğretmenlere en büyük desteği öğrencilerimizin aileleri verecektir.

Okul; donanımlı, bilgili, yön verilen değil yön veren, hakkını arayan ve savunan aydınlatan birey olarak yetiştirmeye çalışır. Öğrencilerimizin okulda kazandığı davranışları ve becerileri hayatı olumlu yansıtmasında velilerimizin çok büyük katkısı olacaktır. Öğretmen – öğrenci – veli ilişkisinin pozitif yaklaşımlarla sürdürülmesi, hedeflerimize daha hızlı ve daha sağlıklı ulaşmamızı sağlayacaktır.
Sevgili öğrenciler; sizler okulumuzda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan, çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı, zorluklarla baş eden, yenilikçi, gençler olarak yetişiyorsunuz. Sizlerin başarısı Cumhuriyetimizin Türkiye’mizin temellerini daha da sağlamlaştıracak ve ülkemizin geleceği umut dolu olacaktır. Bu umudun yeşermesinde, hayalden gerçeğe ulaşmasında öğretmenlerin gayreti, sabrı, azmi asla unutulmamalı.

Öğrenimin sadece okulda bitmediğini ömür boyu sürdüğünü aklınızda tutarak eğitim ve öğrenimin her fırsatını değerlendirmelisiniz. Bütün bu amaçlara ulaşabilmenin yolu Büyük önder Atatürk’ün de dediği gibi “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.”
Bu bilinçle yeni öğretim yılının, değerli meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve öğrenci velilerimize başarı, sevgi ve mutluluk dolu günler getirmesini diliyorum.”

Konuşmadan sonra program sırasıyla; Okulun 4.sınıf öğrencileri tarafından ilkokul 1.sınıf öğrencilerine “hoş geldin çiçeği” verilmesi ve Ecrin Yılmaz isimli öğrencinin “bayrak” isimli şiirini okumasıyla devam etti.

4-A sınıf öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisinin ardından Enes Çelik isimli öğrenci tarafından “İlköğretim haftası” isimli şiiri okundu.

2.sınıf öğrencileri tarafından çeşitli yörelerin halk oyunlarının gösterisinin ardından İlköğretim Haftası programı sona erdi.

  20 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2113 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri