19 Eylül 2018, 15:54 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Erkan Seyhan'dan açıklama

Erkan Seyhan'dan açıklama

Erkan Seyhan İlköğretim ve Ahilik Haftasını kutladı...Erkan Seyhan İlköğretim ve Ahilik Haftasını kutladı.

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Salı günü akşamı yerel basın ile biraraya geldi ve hem 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılını, hem de Ahilik haftasını kutlayan bir açıklamada bulundu.

Seyhan, 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı ile ilgili olarak; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine düstur edindiği “İnsanı yaşatki devlet yaşasın” anlayışının temelinin eğitimle başladığını, 17 yıl önceki eğitim sistemi ile AK siyasetin el değdiği eğitim sistemi arasında gözle görülür uçurum olduğunu, Ahilik haftası ile ilgili olarak da; Ahilik kültürünün yaşanması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasının bizler için önemli olduğunu ifade ettiği açıklamanın tamamında ise şunları kaydetti;

“Tüm dünyada ve özellikle yaşadığımız bölge Ortadoğu’da savaşmamız gereken en önemli sorun hiç şüphesiz cehalettir. Bunun tek bir çözümü ise eğitimdir. Ülkemizin son yıllarda eğitim alanında yaptığı yenilikler, hükümetimizin eğitim alanında katettiği yol oldukça önemlidir.
Ak partimizin kuruluşundan itibaren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine düstur edindiği “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışının temeli elbette ki eğitimle hayat bulmaktadır. 17 yıl önceki eğitim sistemimizle Ak siyasetin el değdiği eğitim sistemi arasında gözle görülür uçurum vardır. Bu değişim Bugün kendi savunma sanayini üreten, kendi bilim insanına sahip çıkan, kısaca yerli ve milli olan bir eğitim sistemi olarak kendini göstermektedir.
Bu vesile ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı olmasını dilerim.

Ahi Evran-ı Veli hazretleri tarafından Anadolu’da teşkilatlandırılan esnafların oluşturduğu, Türk Kültürünün en önemli esnaf teşkilatı olan Ahilik birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma demektir.

Ticarette, siyasette, gündelik hayatımızın her anında ahlaklı bir toplum oluşturmak için gayret göstermek zorundayız. Biz büyük bir medeniyetin temsilcileriyiz. Ahilik kültürünün yaşanması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması bizler için son derece önemlidir.

Bu vesileyle Ahilik Kültürü Haftasının başta tüm esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere Esnaf Odalarımıza ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”   20 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2108 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri