12 Eylül 2018, 14:19 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Trafik ile ilgili bilgiler aktarılıyor

Trafik ile ilgili bilgiler aktarılıyor

öğretmenlere trafik eğitimi...Öğretmenler için Trafik Eğitim Semineri veriliyor. Nizam-ül Mülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda gerçekleştirilen seminer, İlçe Trafik Tescil Bürosu’nda görevli Nurettin Yeşilyurt tarafından veriliyor.

Görsel sunum eşliğinde verilen eğitimde trafiğin tanımı, trafikte insanların oynamış olduğu roller, trafik güvenliğinin önemi ve trafik güvenliğinde temel davranış şekilleri gibi konular hakkında bilgi aktarılıyor.

Trafik Memuru Nurettin Yeşilyurt; “Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi trafik. TÜİK verilerine göre 2017 yılında 3534 kaza olmuş. Bu kazalarda 3893 insanımız hayatını kaybetmiş. Sizlere vereceğimiz bu eğitim ile öğrencilerinizi trafik konusunda bilinçlendirmenizi istiyoruz.” dedi.

Ülkemizdeki kazaların yüzde 28’nin aşırı hızdan kaynaklandığını anlatan Yeşilyurt; “Hız ve hıza bağlı olarak durma mesafeleri değişiyor. Hız sınırı şehir içinde 50 km, şehir dışında 120 km olarak belirlenmiştir. Bu kurallara uyulması halinde kazalar azalacaktır.” dedi.

Seminer 13 Eylül’de (bugün) sona erecek.


  13 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1931 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.125 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri