12 Eylül 2018, 13:35 - Anasayfa // Analiz Haberi yazdır

Önemsiyorum!

Önemsiyorum!

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın, sağlığındayken üzerinde önemle durduğu...   Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın, sağlığındayken üzerinde önemle durduğu “Önce ahlak ve maneviyat” sözünü önemsediğimin altını çizerek bu düsturu esas almanın içeriğine yönelik, kendi görüşlerim doğrultusunda bir değerlendirmede bulunmak istiyorum:


   Benim bu ifadeden anladığım eğer dünya hayatındaki yaşamsal süreç boyunca “Önce ahlak ve maneviyat” ilkesi esas alınmaz ise;

  *O zaman siyasi sahada ve yönetici konumunda görevi olan kişi yada kişiler ahlak dışı yollara sapabilirler, görevlerini gerçekleştirmede adalet dışı uygulamalarda bulunabilirler ve makam-mevki uğrunda dış mihraklar ve uzantıları ile çirkin pazarlıklar içerisinde olabilirler.

  *Devlet memurluğu vazifesinde bulunan herhangi birisi, sorumluluk alanı dışına çıkarak kirli işlere bulaşabilir ve vatandaşların yasal sınırlar içerisindeki iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesi noktasında bir mağduriyete yol açarcasına birtakım ciddiyetsizlikler sergileyebilir.

  *Kamu ihalelerinde ayrım ve adaletsizlikler yapılabilir, ihaleyi alan kişilerden avantalar alınabilir ve  diyelim ki bir arazi toplulaştırması işinde toplulaştırmanın gerçekleştirilmesinde vazife sahibi ve kontrol görevlisi olan herhangi birisi ya da birilerince, bazı arazi sahiplerinin tarlalarının verimli ve iyi yerlere kaydırılması karşılığında rüşvet alınabilir.

  *Araç trafiğinin sağlıklı şekilde akışkanlığını bozacak tarzda hal ve hareketler içerisinde bulunulabilir ve insanların bir yerden bir yerlere ulaşmalarını sağlayan araçlar, bazılarınca bir caka satma aracı haline dönüştürülebilir.

  *Bir makamı-mevkisi-yetkisi bulunan ve maddi durumu da iyi olan bazıları tarafından birtakım şımarıklık halleri ve densizlik hareketleri baş gösterebilir.

   Ve netice itibariyle insanlar arası ilişkilerde saygı-sevgi ve anlayış kavramlarının zedelenmesi ve ciddi yaralar alması hali yayılabilir vesaire vesaire...


    13 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1980 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Analiz Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
Dekorasyon Tavsiyeleri