12 Eylül 2018, 13:34 - Anasayfa // Konuk Kalem Haberi yazdır

Zamanın izinde: 5

Zamanın izinde: 5

Günümüzü değerlendirmek demeyeyim de hoşça zaman kullanmak için, ister genç olalım, ister orta halli...


Günümüzü değerlendirmek demeyeyim de hoşça zaman kullanmak için, ister genç olalım,   ister orta halli, gidilecek yerler kahvehaneler, okey oyun lokalleri veya yeşil park alanlarıdır. Böyle yerlere gittiğimde ilçem insanlarının ilçemiz hakkında konuşmaları da olur. Bu konuşmaların değişken görüşleri beni de etkilediğinden açıklamak istedim. Görüşler her zaman değişkendir, ifadesine hürmet gerekir. Bizleri başka şekilde düşünmeye sevk etmeyen ferdi fikirli olmaktan kurtulmak için tespitlerimi aşağıda yazdım. Arzolunur.


A) ŞEREFLİKOÇHİSAR’ın OLUMSUZ OLUMLULARI:
Şereflikoçhisar’da, Şereflikoçhisar’ın Kale mahallesine yapılan hizmet(!) kadar diğer mahallelerde  yapılmamıştır. (Aslında diğer mahallelere yapılan hizmetin onda biri kadar bir hizmet Kale mahallesine yapılmamıştır.)

Büyük şehir belediyemizce  Şereflikoçhisar’a yapılan hizmet(!) kadar diğer ilçeler  bir hizmet görmemiştir. (Aslında büyük şehir belediyesince tüm ilçelerine yapılan ayrı ayrı hizmetlerin onda biri bile Şereflikoçhisar’ımıza yapılmamıştır.)

Büyük şehir belediyemizce Şereflikoçhisar’a yapılan sosyal, ekonomik, işletmecilik sanayi hizmeti ötelenerek, insani sosyal yardım(!) kadar diğer ilçelerine bu kadar tesislerle beraber insani sosyal yardım yapılmamıştır. (Aslında büyük şehir belediyemiz diğer ilçelerine yaptığı hizmet tesisleriyle insani sosyal yardım hizmeti kadar bir hizmetin onda birini bile Şereflikoçhisar’ımıza yapmamıştır.)

Yönetimlerce Şereflikoçhisar’ımıza kalkınmışlık, gelişmişlik adına bir fabrika, bir teknik ve sanayi tesisi, sosyal hizmet tesisi, geniş tabanlı bulvarlar, caddeler, üçer beşer dönümlük parklar, oyun alanları, spor kompleksleri, ellişer yüzer dekarlık koru parklar vs’ler gibi hizmetler kadar(!) diğer il, ilçelere bu hizmetler getirilmemiştir.  (Aslında kalkınmışlık ve gelişmişlik adına hizmetler diğer tüm il veya ilçelere sunulurken Şereflikoçhisar’ımız bu hizmetlere de daha uzun zaman sonra vasıl olması öngörülmektedir.)

B) MÜSPETLERİ: OLUMLU OLUMSUZLUKLARI
Şereflikoçhisar’ımızda Kale mahallesine (Devlet Hastane hizmetinden otuzbeş yıl sonra) ilk defa kompleks bir tesis yapılmaktadır: KÜLTÜR MERKEZİ ve OTOPARK!       

Şereflikoçhisar’ımıza doğal gaz gelmiştir. 2017 yılı Haziran’da başlayan tesis döşemliği üç mahalleye  mahsuben tamamlanmış ve aralık 2017’de bazı evlerimizde kullanılmaya başlanmıştır. 2018’de inşallah tüm mahallelerimizin tesisi tamamlanır ve doğal gaz kullanımını  tüm ilçemde görülür. Temsilcilerimiz doğalgaz tesisine önem vermeliler ve her mahalleye  tesislerin İMTİHANDAN ÖNCE cadde ve sokaklarına döşenmesi husunda birlikte hareket etmeleri gereğine inanmaktayım.   GEÇ DE OLSA BAŞARI BAŞARIDIR.  

Şereflikoçhisar’ımızın çeşitli mahallelerine göletler yapılmaktadır. Sulama ve bağ, bahçe ve sera sulama hususunda ileriye ait tesislerdir. Mahalleliler yaralanmalıdırlar. Hirfanlı barajının kenarlarına karma  tesisler yapılacağı bu nedenle ufukta yatırımlara yöneleceği çalışmaları olduğu neden ile çevremizde yatırımlar olacaktır. Fabrikalar, organize sanayi bölgemiz faaliyeti, Kara trene demiryolu inşası ve hizmeti, Tuz gölümüze de turistik tesislerle turizm yatırımları yapılacaktır. YARINLARDA RAHAT EDECEĞİZ

Şereflikoçhisar’ımızın Peçenek Vadisi Projesiyle, vadi başka bir iç açıcı görünüme kavuşacak, vadi yamaçları da sekilenip ağaçlandırılacak ve koruluklarla piknik alanlarımız, mis gibi olacak  çayır, çimenleriyle ve çiçekleriyle donanacaktır. ÇOCUKLARIMIZA, TORUNLARIMIZA ARZOLUNUR.

Her şey bir yana Şereflikoçhisar’ımız, kendine ait insanlarıyla, tesisleriyle iç ve dış görünümüyle, noksanlığını bilmek kadar ariflikte bulunamaz.

  13 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1576 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Konuk Kalem Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
alman kurdu