05 Eylül 2018, 14:38 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Belediye Meclisi Tek Maddeyle Toplandı

Belediye Meclisi Tek Maddeyle Toplandı

Belediye Meclisi Tek Maddeyle Toplandı...


Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ferda Polat Başkanlığında yapılırken toplantıya, AK Parti Meclis Üyeleri Şah İsmail Atak ile Seval Keleş Türemen katılmadı.

Bir gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı da, Çarşı içinin bakımı için yapılan sözleşmenin uygun olup olmadığını incelemek için bir komisyon oluşturulması talebinde bulunan MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan’ın önergesi kabul edilmedi ve sözlü olarak konuşan CHP Belediye Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük’ün önerisinin de değerlendirileceği belirtildi.

Hacıembiya Mahallesi 1689 ada 94 nolu parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında konut alanı olan yerin cami alanı olarak plan tadilatı yapılması talebi, oybirliğiyle İmar Komisyonuna sevk edildi.

ŞAHAN’IN ÖNERGESİ REDEDELDİ
Gündem maddesinden sonra MHP Meclis Üyesi Halil Şahan’ın gündemdışı önergesi okundu. Şahan önergesinde;  “İsmet Paşa Caddesi Çarşı merkezi için yapılmış olan ihale kabulünün yapılıp yapılmadığı, yapılmış ise sözleşmeye uygun imalatların eksiklikleri var mıdır? Kabul konusu kimlerden oluşmuştur? Çarşı merkezinde gözle görülmekte olan eksiklikler ne zaman ve kim tarafından tamamlanacaktır?
Belediye Meclis üyelerinden oluşturulacak gerekirse dışarıdan uzman kişilerinde çalıştırılması ile bir komisyon kurulması, söz konusu iadenin sözleşmeye uygun yapılıp yapılmadığını araştırılması hususunda gereğinin yapılması gerekir” dedi.

Önergeye cevaben Başkan Polat; “Geçici kabulü yapıldı. Bunun ödeneği Büyükşehir Belediyesi tarafından veriliyor. Büyükşehir’e biz talep ettik. Buradaki sözleşmeye uyulup uyulmadığı Büyükşehir Belediye tarafından kontrol edilecek." dedi.

Bunun üzerine tekrar söz alan Halil Şahan; “Belediye’nin yaptığı ihaleyi Büyükşehir kontrol etmez. Komisyon kurulması önergemdi. Önergenin gündeme alınıp alınmadığını oylamanız lazım.” deyince Başkan Polat da, Şahan’ın uyarısı üzerine önergenin gündeme alınıp alınmayacağını iki kez oylandı ve önerge gündeme alınmadı.

CHP Meclis Üyesi Ufuk İhsan Küçük de sözlü olarak; “Aile Piknik Alanının karşısındaki ağaçlık yerle ilgili birkaç yıl önce ben uyarı yapmıştım. Buranın temizlenmesi lazım, araların sürülmesi  lazım. Otların temizlenmesi lazım. İcabında çitle çevrilmesi lazım ve içine kimse girmesin, yoksa buralar yanar” diye uyardım hatırlarsanız. Oralar geçen hafta yanmış. Daha da yanmaya devam eder. Şişelerden bile yangın çıkar. Ora çevrilse, aralar sürülse. Ağaç kolay yetişmiyor, orası çok güzel bir yer. Oraya gidenler kimlerin olduğu belli. Oraya bakılması lazım” dedi.

Başkan Ferda Polat da; “Dediğiniz çok doğru, katılıyorum. Kısa zamanda oranın bakımını yaptıralım. Teşekkür ederim ilginden dolayı” dedi ve toplantıyı sonlandırdı.


     6 Eylül 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1842 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.156 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
logo tasarım